Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Wysyłka paczek do Anglii: czy wariant Delta powoduje już opóźnienia?

kategoria: Temat na czasie

Pandemia od półtora roku na zmianę paraliżuje i rozluźnia życie w większości krajów świata. Dotyczy to zarówno codziennych czynności, takich jak spacery z rodziną czy zakupy spożywcze, jak i sfer usług oraz biznesu. W grupie tych ostatnich znajdują się też przesyłki do Anglii, obecnie po raz kolejny zagrożone nowym wariantem wirusa COVID-19 oznaczonym jako Delta. Czy jego pojawienie się wywarło już wpływ na usługi kurierskie?

 

Przesyłki do Anglii w dobie pandemii

Rozprzestrzenienie się wirusa COVID-19 po całej Europie w znacznym stopniu wpłynęło na świadczenie usług kurierskich. Pomimo to jednak wymiana towarów nawet w takich okolicznościach jest potrzebna – pozwala na przekazywanie potrzebnych rzeczy, a jednocześnie zapewnia tak pożądane ograniczenie osobistych kontaktów ludzi. Zakupy przez internet czy wysyłanie bliskim rzeczy osobistych pozwalają zachować dystans społeczny. Odpowiadając na te potrzeby, firmy kurierskie szybko przystosowały się do nowych okoliczności, wprowadzając odpowiednie środki ochrony i procedury.

W tej sytuacji z pewnością można powiedzieć, że większy nacisk na pracę przewoźników wywarło wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej niż pandemia. Co ważniejsze, na spowolnienie realizacji usług nie ma również wpływu nowy wariant Delta. Opóźnienia, jeśli się pojawiają, są raczej konsekwencją przedłużonych odpraw celnych czy błędów w dokumentacji będących wynikiem niewiedzy i nieznajomości nowych zasad. Nadanie Paczki do Anglii wciąż odbywa się na tych samych zasadach, a realizacja usługi nadal trwa 4-5 dni roboczych.

Czy można wysłać paczkę do Anglii w okresie panowania wariantu Delta?

Wstrzymanie lub zawieszenie usług kurierskich na Wyspy nie oznacza, że wysyłka paczki do Wielkiej Brytanii nie jest możliwa. Do dyspozycji zainteresowanych klientów pozostaje serwis internetowy Euro Paka - https://www.euro-paka.pl/, za którego pośrednictwem nadanie paczki do Anglii odbywa się bez wychodzenia z domu. Oczywiście niezbędne jest jej wcześniejsze przygotowanie, co oznacza zakupy i organizację pakowania. Nadawca paczki do Anglii nie musi jednak udawać się do punktu, a jedyny kontakt z kurierem ma przy odbiorze przez niego przesyłki.

Serwis umożliwia między innymi:

  • wycenę przesyłki do dowolnego miejsca, w tym również do Anglii,

  • porównanie ofert i wybór najkorzystniejszej,

  • zamówienie usługi z odbiorem przesyłki do Anglii przez kuriera,

  • wypełnienie i wydrukowane deklaracji celnej oraz etykiety adresowej,

  • wniesienie opłaty za usługę,

  • śledzenie przesyłki.

Jest to również cenne źródło informacji, w którym można sprawdzić koszt paczki Polska-Anglia, poznać zasady obliczania podatku VAT i skorzystać z rad, jak wypełniać deklarację oraz czego nie wkładać do paczki.

Czy wariant Delta ograniczy wysyłkę paczki do Anglii?

Doświadczenie pokazuje, że praktycznie żadna poprzednia fala koronawirusa nie wpłynęła znacząco na czas wysyłki paczek do UK. Ocenę sytuacji utrudnia fakt, że po Brexicie i wprowadzeniu obowiązkowej odprawy celnej czas realizacji usługi ogólnie wydłużył się do 4-5 dni roboczych. Trudno jednak zauważyć związek pomiędzy nim a poszczególnymi falami pandemii. 

Jedynym ograniczeniem w realizacji usług mogłyby być obowiązkowe kwarantanny. Zważywszy jednak na to, że coraz więcej osób przyjmuje szczepienia, z pewnością mają je też kurierzy. Nie ma więc powodu, aby zatrzymywać ich w kwarantannie, której zresztą sama Wielka Brytania jeszcze nie wprowadziła.

 

Podsumowując, pomimo zagrożenia i intensywnego rozprzestrzeniania się wariantu Delta wysyłka paczki do Wielkiej Brytanii odbywa się na niezmienionych zasadach, a dostarczanie paczki do Anglii wciąż trwa 4-5 dni roboczych. Co ważniejsze pojawiła się też nowa usługa UPS Ekspres, dzięki której przesyłka może dotrzeć na miejsce nawet w ciągu jednego dnia.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone