Szukaj w serwisie

Kategorie:

Rodzaje | Dobór | Montaż i wymiana | Eksploatacja

Tutaj jesteś: Rynny / Rodzaje

Uśmiechnięte rynny czyli rewolucyjne wywinięcie Galeco

kategoria: Rodzaje
Uśmiechnięte rynny czyli rewolucyjne wywinięcie Galeco
Uśmiechnięte rynny czyli rewolucyjne wywinięcie Galeco

System rynnowy jest odpowiedzialny za odprowadzanie wody z połaci dachowej oraz ochronę elewacji budynku przed wilgocią. Rewolucyjne rozwiązanie zastosowane w rynnach produkowanych przez firmę Galeco - wywinięcie do wewnątrz - zapobiega przelaniu się wody przez rynnę oraz zwiększa wydajność odprowadzania wody. Innowacyjny kształt rynny sprawia, że nawet podczas obfitych opadów deszczu czy gwałtownych roztopów śniegu, fasady pozostają suche.

Pod potocznym pojęciem rynny kryje się kompatybilny system rynnowy składający się z odpowiednio dopasowanych elementów, który stoi na straży efektywnego odprowadzania wody. Firma Galeco, jako jedyna na rynku, wprowadziła do sprzedaży rynny z charakterystycznym wywinięciem do wewnątrz. Rozwiązanie to wpływa na wydajność systemu, ale przede wszystkim zabezpiecza mury domu przed zawilgoceniem. Zastosowanie rynien firmy Galeco jest gwarancją estetycznego wyglądu fasady przez długie lata.

Na każdy deszcz

Kształt rynny ma kluczowy wpływ na efektywność odprowadzania wody z dachu. Standardowe systemy rynnowe posiadają wywinięcie na zewnątrz, które nie pozwala w pełni zabezpieczyć elewacji przed nieestetycznymi zaciekami. Innowacyjne wywinięcie do wewnątrz opatentowane przez firmę Galeco sprawia, że nawet podczas intensywnych opadów, woda „odbija" się od wywinięcia eliminując w ten sposób ryzyko przelania się wody przez rynnę. Dodatkowo wewnętrzne wywinięcie zwiększa przekrój użyteczny rynny. Warto podkreślić, że nie tylko profil rynny, ale także jej głębokość wpływa na wydajność odprowadzania wody. W systemie Galeco PVC 130 głębokość rynny wynosi 77 mm z przodu i 84 mm z tyłu, z kolei głębokość rynien w systemie Galeco STAL 130 waha się od 78 mm z przodu do 85 mm z tyłu. Dzięki takim parametrom system rynnowy Galeco osiąga większą przepustowość wody. Dodatkowo rynny Galeco STAL zostały zabezpieczone specjalną folią, która chroni ich powierzchnię przed zarysowaniami podczas transportu. Warto podkreślić, że blacha z której zostały wykonane rynny w systemie Galeco STAL, jest zabezpieczona czterema warstwami chroniącymi przed działaniem czynników atmosferycznych. Z kolei specjalnie dobrany materiał posiada zabezpiecznie UV Protect, który chroni kolor rynien Galeco PVC przed szkodliwym działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Zalety orynnowania Galeco zapewniają stabilność systemu i jego efektywną pracę.

Na rynku dostępnych jest wiele systemów rynnowych, z których należy wybrać ten właściwy. Dobierając system rynnowy należy zwrócić uwagę nie tylko na kolor i materiał, z którego został wykonany, ale również na kształt rynien i rur. Podstawowym zadaniem rynien jest prawidłowy i całkowity odbiór wody z połaci dachowej. Odpowiednio dobrane sprawią, że mury domu pozostaną suche i estetyczne. Profil rynny Galeco z charakterystycznym wywinięciem do wewnątrz decyduje nie tylko o skuteczności całego systemu, ale zadba także o wygląd budynku.

  • Rynna Galeco PVC 110 4 mb - cena od: 44,05 zł brutto
  • Rynna Galeco PVC 130 4 mb - cena od: 49,60 zł brutto
  • Rynna Galeco STAL 110 3 mb - cena od: 53,25 zł brutto
  • Rynna Galeco STAL 130 3 mb - cena od: 62,65 zł brutto

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone