Szukaj w serwisie

Kategorie:

Rodzaje | Więźba | Dach płaski i zielony | Dach skośny | Okna dachowe | Kolektory słoneczne | Narzędzia | Kominy | Ocieplenie i izolacja | Wentylacja | Akcesoria dachowe i obróbki blacharskie

Uniwersalne przejście dachowe dla systemów solarnych

Uniwersalne przejście dachowe dla systemów solarnych
Uniwersalne przejście dachowe dla systemów solarnych [fot. Monier]

W czasach nieustannego dążenia do polepszania warunków życiowych, zwiększonej świadomości na temat nowoczesnych i efektywnych źródeł energii oraz nowych sposobów dotowania przemysłu budowlanego, oszczędzanie energii stało się niezwykle ważnym i nośnym tematem na całym świecie.

Braas jako specjalista w zakresie dachów i akcesoriów dachowych wprowadził do swojej oferty rozwiązanie służące do przeprowadzenia przez dach rur dla systemów solarnych i przewodów elektrycznych dla systemów fotowoltaicznych lub anten.

Do najpopularniejszych metod oszczędzania energii, a zatem także dbania o środowisko naturalne i zasoby paliw kopalnych należy stosowanie izolacji oraz uzyskiwanie energii odnawialnych do ogrzewania i elektryczności. Toteż w ostatnich latach zaobserwowano znaczny wzrost rynku solarów cieplnych i systemów fotowoltaicznych. Przy zastosowaniach w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym, systemy te przeważnie montowane są na dachu. W wyniku tego potrzebne było stworzenie rozwiązania łączącego te systemy z pokryciem dachu.

Braas, jako ekspert w dziedzinie kompletnych systemów dachowych, wprowadził do swojej oferty takie profesjonalne rozwiązanie - pięcioelementowy zestaw, który jest uniwersalnym przejściem dachowym m.in. dla systemów solarnych. Składa się z łącznika przejściowego i kopuły z otworem (wykonane z PVC) oraz nasadki (wykonana z EPDM). Nasadka ta pozwala na przeprowadzenie rur i przewodów w szerokim zakresie średnic od 10 do 70mm. Kolejnym elementem jest kołnierz uszczelniający membranę dachową dla zakresu średnic 50 - 70mm, który można zamontować zarówno wewnątrz i na zewnątrz. Przejście dachowe dla systemów solarnych Braas, bazuje na dachówce uniwersalnej. Dzięki tej uniwersalności, możliwe jest zastosowanie przejścia dachowego praktycznie na każdym dachu skośnym, pokrytym dachówkami z oferty marek Braas i RuppCeramika, także karpiówką.

 • zdjecie
  Uniwersalne przejście dachowe dla systemów solarnych [fot. Monier]
  Uniwersalne przejście dachowe dla systemów solarnych

  W skład zestawu wchodzą: uniwersalna dachówka przelotowa z wyciętym otworem, łącznik przejściowy z PVC, nasadka z EPDM, instrukcja montażu i kołnierz uszczelniający membranę.

  Kolory: czerwony, brązowy i antracytowy.

  Cena zestawu:
  369,99 PLN netto (451,39 PLN z VAT).

  Pakowanie: 1 szt. w kartonie - 18 szt. na palecie.

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone