Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Systemy fotowoltaiczne - przyszłościowa inwestycja dla domu

kategoria: Temat na czasie

Zastanawiasz się, w jaki sposób można obniżyć rachunki za prąd? Oszczędzanie go przez stosowanie energooszczędnych sprzętów jest bardzo ważne, ale w obliczu ciągle rosnących kosztów produkcji prądu jest także mało efektywne. Obecnie jednym z najlepszych sposobów, by obniżyć swoje koszty teraz i w przyszłości, jest zamontowanie systemu fotowoltaicznego.

Jak działa fotowoltaika?

Pod pojęciem fotowoltaiki znajduje się nauka koncentrująca się na procesach przemiany promieniowania słonecznego w energię elektryczną oraz technika polegająca na wykorzystaniu tej nauki w praktyce. Fotowoltaika pozwala na produkowanie prądu za pomocą paneli fotowoltaicznych, które montowane są najczęściej na dachach budynków lub na specjalnych ramach ustawionych na podłożu. Panele współpracują z innymi elementami systemu, w tym z falownikiem oraz licznikiem energii. Wiele systemów wykorzystuje także aplikacje mobilne pozwalające na śledzenie produkcji prądu.

Dlaczego warto zainwestować w system fotowoltaiczny?

Nowoczesne systemy fotowoltaiczne są dzisiaj znacznie tańsze niż przed laty, co powoduje, że aktualnie są one również instalowane coraz częściej. Wybierane są również jako sposób wspomagania zasilania domów jednorodzinnych, zapewniając wtedy dostęp do darmowej energii słonecznej przekształconej w energię elektryczną. Dla użytkownika system produkujący energię słoneczną ma wiele korzyści: • Pozwala na zredukowanie rachunków za prąd. • Jest przyszłościową inwestycją w obliczu stałych podwyżek. • Daje większą niezależność energetyczną. • Wspiera środowisko naturalne. Warto jednocześnie podkreślić, że trwałość współczesnych instalacji słonecznych do produkcji prądu szacowana jest nawet na ponad 25 lat, dlatego stanowią one wybór na lata.

Jak zamontować system fotowoltaiczny w domu?

Aby zacząć korzystać z systemu fotowoltaicznego w swoim domu, warto zdecydować się na zlecenie prac firmie, która ma tej dziedzinie duże doświadczenie. Jej pracownicy mogą wtedy wykonać niezbędne badania i dobrać najlepsze miejsce do ustawienia paneli fotowoltaicznych, dopasować odpowiedni typ paneli i innych komponentów systemu, a także przeprowadzić montaż. Najczęściej systemy fotowoltaiczne montowane są jako instalacja on-grid, co oznacza, że wchodzą one w skład sieci energetycznej. Wymagane jest wtedy podpisanie odpowiedniej umowy z dostawcą energii i zamontowanie licznika dwukierunkowego, który zlicza prąd pobrany i oddany do instalacji. Instalacja fotowoltaiczna jest zatem przyszłościowym wyborem także dla właścicieli domów jednorodzinnych.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone