Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Nowości rynkowe

Styropianowe systemy spadkowe na dachy płaskie

kategoria: Nowości rynkowe
obrazek aktualności
Styropianowe systemy spadkowe na dachy płaskie

Wielu inwestorów budujących domy jednorodzinne i nie tylko, co raz częściej wybiera dach płaski, jako alternatywę dla konstrukcji dachu skośnego. Mimo wielu stereotypów i skojarzeń z ‘kwadraciakami’ z PRL-u, dachy płaskie w wielu kwestiach zdecydowanie przewyższają dachy spadziste. Przede wszystkim - pomieszczenia w budynkach z dachami płaskimi mają zdecydowanie większe użytkowe powierzchnie. Dachy płaskie mogą służyć jako taras czy przestrzeń wypoczynkowa. W opcji dachu płaskiegozielonego z różnego rodzaju roślinnością przestrzeń ta może stać się drugim prywatnym ogrodem. Budynki z dachami płaskimi są postrzegane za nowoczesne i eleganckie.

Mimo wielu zalet użytkowych i estetycznych, inwestorzy najczęściej obawiają się, że dach płaskimoże przeciekać. Kłopoty z wilgocią i przeciekami faktyczniebyły częstym zmartwieniemw budynkach z dachami płaskimi, aletymi budowanymi kilkadziesiąt lat temu. Współcześnie, nowe technologie dają sporo różnorakich innowacyjnych możliwości, dzięki którym dach płaski może być równie szczelny i trwały jak dach skośny.

Jaki jest zatem klucz do solidnego i dobrze wykonanego dachu płaskiego? Przede wszystkim – to prawidłowo i profesjonalnie wykonana hydroizolacja oraz odpowiednie odwodnienie.

Umiejętnie dobrany i wykonany dach płaski będzie funkcjonował przez lata, jeśli jego zaprojektowanie i wykonanie zlecimy ekspertom. Pierwszą rzeczą, na jakąwarto zwrócić uwagę na etapie projektowania i wyboru konkretnegosystemu, jest sposób odprowadzenia wody.

>>Dachy płaskie - technologie i materiały.Sprawdź<<

Odprowadzenie wody z dachu płaskiego

Aby zapobiec powstawaniu zastoin wody i chcąc skutecznie odprowadzić ją z dachu płaskiego, trzeba zamontowaćodpowiedni system spadków. Powszechniestosuje się spadki od 1,5 do 2%.Spadki mogą zostać wykonane z betonu. Jest to sposób czasochłonny i wymagający dużych nakładów pracy. Dodatkowo zdecydowanie obciąża całość konstrukcji. Opcją alternatywną dla tego rodzaju metody, jest zastosowanie styropianowych systemów spadkowych.

Styropianowe spadki dachowe

Oferujemystyropianowe systemy spadkowe na dachy płaskie. Spadki ze styropianu zapewniają sprawne odprowadzenie wody z powierzchni dachukierując wodę w kierunku np. wpustów dachowych‘zbierających’ wodę z połaci dachu.Oprócz niewielkiej wagi, jakie są jeszcze zalety spadków wykonanych ze styropianu?  Spadki styropianowe sąłatwe i szybkie w montażu, który odbywa się za pomocą kleju poliuretanowego do styropianu. Są wytrzymałe na nacisk i odporne na różnegorodzaju odkształcenia. Spadki są zawsze indywidualnie dopasowywane do wymagań konstrukcyjnych i technicznych konkretnego projektu. Profesjonalnie zaprojektowane i wykonane systemy spadkowe zapewnią użytkowanie dachu płaskiego przez lata.

Dobrze zaprojektowany dach płaski może być bardziej funkcjonalny niż klasyczne konstrukcje.Wszystko zależy od zastosowanych materiałów i technologii. 

>>Po więcej informacji na temat styropianowych spadków na dach płaski zapraszamy tutaj<<

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone