Szukaj w serwisie

Kategorie:

Wybór dachu | Remont i konserwacja dachu | Dobór pokrycia | Ile kosztuje dach | Praktyczny przewodnik

Renowacja pokryć dachowych z Fargumem

Renowacja i konserwacja dachów asfaltowych to jedno z wielu zastosowań Fargumu. Fargum to jedna z licznych mas asfaltowych produkowanych przez jarocińską Izolację.

Przed pracą z Fargumem podłoże trzeba oczyścić z zanieczyszczeń i nadmiaru luźnej posypki. Trzeba tez naprawić zniszczone fragmenty pokrycia. Przed położeniem warstw zasadniczych podłoże można zagruntować samym Fargumem, rozcieńczonym wodą w stosunku 2:1. Można także zastosować Dysperbitem - konieczne jest wtedy rozcieńczenie go wodą w stosunku 1:1. Przy podłożach o małej nasiąkliwości rozcieńczanie Fargumu jest niewskazane. Fargum najwygodniej nanosić jest pasami o szerokości 1,0 - 2,0 m, w warstwach o maksymalnej grubości ok. 1 mm. Powłokę należy nanosić co najmniej dwukrotnie, zawsze po całkowitym wyschnięciu poprzedniej warstwy. Wyschnięcie poznaje się po zmianie barwy z czerwonej na ceglasto - brązową (czas tworzenia powłoki uzależniony jest od warunków atmosferycznych i np: w temperaturze +20°C wynosi około 6 godzin). Przy pokryciach dachowych ostatnią warstwę, bezpośrednio po jej nałożeniu w celu zwiększenia trwałości powłoki, można posypać posypką papową w odpowiednim kolorze.

Inne zastosowania Fargumu to izolacje przeciwwilgociowych i przeciwwodnych, konserwacja powierzchni metalowych (np. pokryć dachowych z blachy cynkowej, ocynkowanej i z płyt obornickich) Fargum może też być środkiem dekoracyjno-ochronnym (malowanie bram, płotów, cokołów, murów itp).

Fargum można stosować natychmiast po nabyciu, nie wymaga rozcieńczania czy innych zabiegów np. podgrzewania, wystarczy tylko go wymieszać. Rozprowadza się pacą, pędzlem czy - szczególnie na dużych powierzchniach dachowych - szczotką. Można go stosować niezależnie od nachylenia powierzchni, bo nie kapie podczas nanoszenia. Nie zawiera toksycznych, lotnych i łatwopalnych rozpuszczalników organicznych, jest bezwonny. Jako materiał ekologicznie bezpieczny nie stwarza żadnych zagrożeń podczas wykonywania prac. Wszelkie zanieczyszczenia oraz narzędzia należy na „świeżo" zmyć wodą, a po wyschnięciu rozpuszczalnikami organicznymi ( np. benzyną ekstrakcyjną, naftą).

Prace należy wykonywać wyłącznie przy bezdeszczowej pogodzie, w temperaturze min. +10°C. Orientacyjne zużycie Fargumu wynosi 0,5 - 1,0 kg/m² przy jednokrotnym nanoszeniu warstwą o grubości 1 mm.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone