Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Remont dachu płaskiego

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Remont dachu płaskiego

Celem remontu dachu płaskiego jest przywrócenie pokryciu jego funkcjonalności i właściwości - przede wszystkim termoizolacyjnych. Kiedy warto naprawiać dach płaski na własną rękę, a kiedy lepiej zlecić to zadanie profesjonalistom?

Płaskie dachy były prawdziwym hitem w latach 70. i 80. Charakterystyczne dla domów - kostek pozostają znamiennym elementem polskich ulic. Zwłaszcza na wsiach i w niewielkich miasteczkach.

Pokrycie dachu płaskiego

Pokryciem dachów płaskich jest najczęściej papa. Ten wszechstronny materiał jest nie tylko bardzo trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych, ale również lekki i łatwy w ułożeniu. Aby dach płaski zachował swoje właściwości przez długie lata, warto co najmniej raz na rok ocenić stan pokrycia.

Kiedy remont?

Impulsem do przeprowadzenia remontu dachu płaskiego są z pewnością uszkodzenia powierzchni - purchle, spękania i pęcherze. Takie defekty są spowodowane niedostateczną wentylacją dachu i nagromadzeniem wilgoci. Jeśli zgromadzona wewnątrz purchli para wodna spowoduje dalsze odkształcenia, konieczna może się okazać wymiana całego poszycia na budynku. A to niesie za sobą dodatkowe koszty. Aby uniknąć takiego scenariusza, warto zadbać o odpowiednią konserwację i regularne naprawy.

Remont dachu płaskiego - na własną rękę czy z pomocą specjalisty?

Choć samo przeprowadzenie remontu dachu nie wymaga szczególnych umiejętności, przygotowanie prac, dobranie odpowiednich materiałów i ocena skali uszkodzeń już tak. Nie mniej ważna jest znajomość podstawowych zasad fizyki budowli oraz... prawa. Wyremontowany dach musi nie tylko zachować szczelność. Powinien także odpowiadać wymaganiom prawnym i technicznym. Łamanie przepisów dotyczących utylizacji odpadów może skutkować karami administracyjnymi. Konsekwencją nieprzestrzegania wskazówek producentów materiałów budowlanych może być utrata gwarancji. Jeśli nie masz choćby średniego poziomu wiedzy na ten temat, nie ryzykuj. Nieprzemyślane, podjęte pod wpływem impulsu decyzje mogą nieść za sobą bowiem długofalowe, kosztowne konsekwencje. Samodzielny remont dachu płaskiego będzie więc dobrym pomysłem jedynie w sytuacji, jeśli skala uszkodzeń jest naprawdę niewielka. W przypadku poważniejszych defektów oddaj remont dachu płaskiego w ręce profesjonalistów. Ich wiedza, umiejętności i doświadczenie sprawią, że prace zostanie zrealizowany rzetelnie, starannie i terminowo. Dach odzyska swoją funkcjonalność, a Ty odetchniesz z ulgą.


Źródło: http://www.dohmann.pl/remont-dachu-plaskiego


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone