Szukaj w serwisie

Kategorie:

Wybór dachu | Remont i konserwacja dachu | Dobór pokrycia | Ile kosztuje dach | Praktyczny przewodnik

Tutaj jesteś: Ekspert radzi / Ile kosztuje dach

Reklamacja dachówki - czy jest to możliwe?

kategoria: Ile kosztuje dach
Reklamacja dachówki - czy jest to możliwe?
Reklamacja dachówki - czy jest to możliwe? [fot.: Brass]

Jak każdy towar, także dachówki podlegają reklamacji. Proces ten ustalany jest przez każdego producenta indywidualnie i najlepiej zapoznać się z nim jeszcze zanim dokonamy zakupu dachówki.

Parametrem, na ktróry warto zwrócić uwagę podczas wyboru i zakupu dachówki jest gwarancja jej mrozoodporności. Mamy wówczas gwarancję, że kupiony przez nas produkt będzie spełniał swoje funkcje przez długi czas, a jeśli okaże się, że dachówka ulegnie zniszczeniu bez problemu będziemy mogli je wymienić.

Dachówkę możemy reklamować również w sytuacji, kiedy jej krzywizna przekracza dopuszczalne normy. Pamiętać jednak należy, że jeśli na całym dachu znajduje się np. dwadzieścia krzywych dachówek to nie są one miarą dla całego dachu. Przy zgłaszaniu reklamacji na cały dach pobiera się z dachu losowo pewną ilość dachówek do badań. Może się okazać, że pobrane będą tylko proste dachówki i reklamacja zostanie odrzucona. W takich sytuacjach warto poprosić dostawcę o wymianę tylko tych krzywych. 

Dodatkowo reklamacji podlegają także stłuczki transportowe, ale z zastrzeżeniem, że zgłaszane są przed rozpakowaniem dachówek z palet. Niestety często zdarza się, że usterki na dachu wynikają nie tyle z wadliwego produktu jak ze złego wykonawstwa. Dlatego ze szczególną starannością należy wybierać ekipę dekarską, by mieć pewność, że zakupione materiały zostaną dobrze wykorzystane.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone