Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Prefabrykacja, czyli jak obniżyć cenę budowy domu

kategoria: Temat na czasie

Jeśli budujesz dom z pewnością zastanawiasz się jak zachować balans między „cięciem kosztów”, a bezpieczeństwem i funkcjonalnością całego budynku. Niezawodnym na to sposobem są prefabrykowane elementy budowlane, które dzięki fabrycznemu procesowi tworzenia są tańsze niż ich tradycyjne odpowiedniki budowane bezpośrednio na placu budowy. Jednocześnie zapewniają one solidność i wytrzymałość stawianych z ich wykorzystaniem budynków oraz dają gwarancję bezpiecznych konstrukcji na długie lata.

Elementy prefabrykowane, czyli plac budowy w fabryce

Technologia prefabrykacji jest na rynku polskim dostępna od lat, ale dopiero od niedawna cieszy się ogromną popularnością oraz zyskuje na coraz większym zaufaniu wśród inwestorów. Polega ona na wykorzystywaniu w budowie domu gotowych, prefabrykowanych elementów tworzonych nie na placu budowy, a w fabryce lub w specjalnych warsztatach. Elementami tymi mogą być chociażby gotowe ściany, płyty balkonowe, różnego rodzaju płyty podłóg czy też prefabrykowane konstrukcje dachowe. Fabryczny proces produkcji oraz wykorzystanie do tego specjalistycznych maszyn ma wpływ na znaczne zmniejszenie ilości potrzebnych materiałów oraz eliminację ewentualnych błędów wykonawczych. To natomiast przekłada się na obniżenie kosztów całej inwestycji.

Prefabrykowane dachy jako sposób na zmniejszenie kosztów budowy

Jednym z najpopularniejszych gotowych elementów wykorzystywanych przy budowie domu są prefabrykowane konstrukcje dachowe. Buduje się je z wcześniej zbudowanych wiązarów, tworzonych za pomocą specjalnych maszyn. Dolnośląska firma Wiązar Polska do ich budowy wykorzystuje jedne z najlepszych dostępnych na rynku pił CNC oraz specjalne przeznaczone do składania wiązarów stoły. Dzięki temu produkowane przez nią konstrukcje dachowe są wykonane z niezwykłą precyzją i dbałością o najmniejszy szczegół. Zbudowany z nich dach jest natomiast stabilny, wytrzymały i bezpieczny, ale jednocześnie pozwala na spore oszczędności. Do budowy dachu z gotowych wiązarów wykorzystuje się bowiem mniejszą ilość materiałów niż w przypadku tradycyjnej więźby, co wiąże się z mniejszymi wydatkami na surowce. Co więcej użycie prefabrykowanych produktów zmniejsza ryzyko uszkodzeń całej konstrukcji, które mogą zdarzać się w przypadku tworzenia dachu tradycyjną metodą, np. w wyniku ulewnych deszczy czy w czasie ekstremalnego mrozu. Brak uszkodzeń jest natomiast równoznaczny z brakiem dodatkowych, nieprzewidzianych w projekcie kosztów.

Na czym jeszcze oszczędzasz?

Dzięki wykorzystaniu różnorodnych prefabrykatów, możesz zaoszczędzić na wielu aspektach, które na pierwszy rzut oka nie są oczywiste. Przede wszystkim użycie gotowych elementów często wiąże się ze skróceniem pracy ekipy budowlanej. Dzięki temu Twoje wydatki na usługi różnorodnych fachowców zostaną zredukowane. Ze względu na krótszy okres prac budowlanych zapłacisz też mniej za prąd wykorzystywany na placu budowy oraz zaoszczędzisz na wywozie śmieci. Z wydatków możesz też wykreślić czynsz za wynajmowane mieszkanie czy też paliwo na ciągłe dojazdy na budowę. Niezaprzeczalnym jest więc fakt, że prefabrykacja to doskonały sposób na obniżenie ceny całej inwestycji, jaką jest stawianie domu. Zaoszczędzone pieniądze można zaś przeznaczyć na wyposażenie i udekorowanie nowego miejsca zamieszkania czy też zagospodarowanie przestrzeni wokół niego.

Artykuł sponsorowany


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone