Szukaj w serwisie

Kategorie:

Wybór dachu | Remont i konserwacja dachu | Dobór pokrycia | Ile kosztuje dach | Praktyczny przewodnik

Podwieszany sufit - trzy powody, dla których warto go mieć

Podwieszany sufit - trzy powody, dla których warto go mieć
Podwieszany sufit - trzy powody, dla których warto go mieć

Podwieszane sufity to trend, który nie gaśnie od wielu lat. Początkowo stosowane jako element bezpieczeństwa przeciwpożarowego, obecnie służą nam z wielu innych powodów. Dlaczego warto zdecydować się na podwieszany sufit w mieszkaniu lub domu? Przedstawiamy trzy najbardziej popularne zastosowania.

Maskuje

Sufity podwieszane to świetna metoda na zamaskowanie niechcianych elementów. Chyba nikt nie chciałby oglądać na co dzień niechlujnych instalacji elektrycznych czy hydraulicznych. Sufity podwieszane w bardzo prosty sposób niwelują ten problem. Analogicznie, mogą ukryć także nierówności stropu czy pęknięcia tynku - sufity podwieszane z płyt gipsowo-kartonowych często okazują się dużo tańszą opcją niż wyrównywanie i naprawianie tradycyjnych sufitów.

Powiększa

Dzięki sufitom podwieszanym bez problemu obniżysz zbyt wysokie pomieszczenie, ale wbrew pozorom, pozwalają też na optyczne powiększenie wnętrza. Aby uzyskać taki efekt, wystarczy wykorzystać oświetlenie LED. Duża ilość światła optycznie poszerza wnętrze, dlatego równomierne oświetlenie sufitu podwieszanego idealnie się tu sprawdzi. Dodatkowo, jest świetną alternatywą dla wiszących lamp, które sprawiają, że pokój wygląda na niższy. W przeciwieństwie do nich, światła wbudowane w sufit podwieszany optycznie podwyższą strop. 

Dekoruje

Kolejną mocną stroną sufitów podwieszanych są ich walory dekoracyjne. Umiejętnie zastosowane, dodają charakteru i oryginalności wnętrzu. Najbardziej oczywistą zaletą sufitów podwieszanych jest możliwość ciekawego wykorzystania światła. Wystarczy przykleić taśmy LED, które subtelnie oświetlą pomieszczenie. Można też skierować światło na konkretne elementy wnętrza, na przykład oryginalne meble. Szeroki wybór kolorów świateł pozwala na nieskończone możliwości w aranżacji. Warto także pamiętać, że sufity podwieszane nie muszą mieć nudnych kształtów. Mogą być wielopoziomowe i charakteryzować się wyjątkowymi skosami oraz niebanalnymi konfiguracjami.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone