Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Nowości rynkowe

Ogranicz pył w miejscu pracy - poznaj nowoczesne rozwiązania Festool

kategoria: Nowości rynkowe
obrazek aktualności
Ogranicz pył w miejscu pracy - poznaj nowoczesne rozwiązania Festool

Zmniejszenie pyłu w miejscu pracy jest jeszcze prostsze niż myślisz. Wszystko dzięki nowatorskim rozwiązaniom od firmy Festool, wśród których znalazły się m.in. akumulatory Bluetooth, zdalne sterowanie, odkurzacz mobilny i znacznie bardziej wygodny wąż ssący. Jeśli chcecie się o tym przekonać, już dziś dołączcie do „Kampanii bezpyłowej" marki Festool, a z pomocną nowych rozwiązań zredukujecie powstawanie zanieczyszczeń w Waszym miejscu pracy.

Jak można je scharakteryzować nowości od Festool? Przede wszystkim tym, że do asortymentu akumulatorów dołączyły dwa modele, które wykorzystują technologię Bluetooth. Ich wydajność oraz funkcjonalność z pewnością zostanie doceniona przez użytkowników narzędzi akumulatorowych z odsysaniem. Ich pojemność, to 5,2 oraz 6,2 Ah.

To jednak nie koniec. Nowości wkradły się także do oferty odkurzaczy. Mowa o wężu ssącym z pomocą którego praca idzie wyjątkowo gładko i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Możecie zapomnieć o uciążliwym zahaczaniu węża i liczyć na płynne odsysanie.

Odświeżone odkurzacze CT 26, 36 i 48 - to kolejna nowość, która z pewnością zostanie doceniona przez profesjonalistów. Do modeli wprowadzono bardzo praktyczne funkcje znacznie ułatwiające prace i umożliwienie wygodnego łączenia Systainera z odkurzaczem. Mowa o zoptymalizowaniu połączeń połączenia SYS-Dock i T-LOC, a także zwijaniu przewodu.

„Moduł Bluetooth to kolejne rozwiązanie poprawiające ergonomię i komfort pracy. Możemy zdalnie włączać i wyłączać odkurzacz bez odchodzenia od stanowiska" - wyjaśnia Sławomir Trojan, trener w Festool Polska. „Dodatkowo akumulatory wykorzystujące tę technologię sprawiają, że możemy się pozbyć kabla zasilającego łączącego odkurzacz z narzędziem. Akumulatory należy oczywiście skonfigurować z odkurzaczem, by przy włączeniu lub wyłączeniu narzędzia akumulatorowego odkurzacz reagował automatycznie. Jeżeli równocześnie wykorzystamy wąż ssący, zminimalizujemy stężenie pyłu, sprawiając, że praca będzie jeszcze łatwiejsza i bezpieczniejsza" - podsumowuje Sławomir Trojan.

Koniec z pyłem i nieporęcznym przewodem

Dzięki nowym rozwiązaniom od wprowadzonym przez Festool na pozbycie się pyłu oraz kłopoty z nieporęcznym przewodem macie dwa sposoby.

  • sterowanie odkurzaczem za pomocą pilota (włączanie i wyłączanie). Proponowane rozwiązanie jest świetne, jeśli zajdzie potrzeba posprzątania między kolejnymi etapami pracy. Najpierw jednak wykwalifikowany elektryk musi podłączyć moduł Bluetooth do wolnego gniazda odkurzacza Cleantec CT 26, 36 lub 48. Jeśli zamówicie zestaw, zostanie do niego dodany pilot z pomocą którego możliwe będzie włączanie i wyłączanie tych urządzeń. Pilot umieszczony zostanie bezpośrednio przy wężu ssącym. Jego przymocowanie jest bardzo łatwe. Wystarczą dwie taśmy, które będą pasowały do węży ssących D27 oraz D36.
  • odkurzacz automatycznie załącza się wraz z urządzeniem akumulatorowym. Drugim sposobem, który jest jeszcze bardziej praktyczny, jest połączenie akumulatorów Bluetooth Festool (BP 18 Li 5,2 ASI i BP 18 Li 6,2 ASI) z modułem Bluetooth odkurzacza. Należy jednak pamiętać o tym, aby włączyć oraz wyłączyć zarówno odkurzacz, jak i narzędzie akumulatorowe.

Wytrzymałość akumulatorów ma znaczenie

Warto wiedzieć, iż akumulatory Bluetooth o pojemności 5,2 i 6,2 Ah są najbardziej wytrzymałe. Ponadto zapewniają optymalne uwalnianie mocy. Ich ładowanie jest efektywne i sprawne, jeśli zastosowana zostanie ładowarka Airstream SCA 8 wyposażona w mechanizm aktywnego chłodzenia. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również zintegrowany z akumulatorem wyświetlacz LED, który informuje o tym, w jakim stopniu bateria została już naładowana.

Warto skorzystać również z usługi Service all inclusive, którą proponuje Festool na wszystkie narzędzia, akumulatory oraz ładowarki. Stanowi ona gwarancję 36-miesięcznej ochrony przed kosztami ich napraw. W grę wchodzą także części zamienne.

Czy istnieją jeszcze sposoby na ułatwienie pracy? Tak. Oprócz wspomnianych sposobów, które polegają na wykorzystaniu technologii Bluetooth, warto zwrócić uwagę na mobilny odkurzacz oraz odpowiedni wąż.

Zastosowanie węża ssącego do odkurzaczy z mufą Cleantec

Do rodziny produktów Festool dołączyła nowa wersja węża ssącego, która charakteryzuje się gładkością oraz elastycznością. Wszak jakość odsysania zależy także od niego.

  • Nowy wąż ssący - do głównych zalet należy to, że:
  • płynnie (bez zahaczania) porusza się po powierzchni dzięki gładkiej powłoce,
  • dzięki stożkowemu kształtowi rozszerza się od 27 mm do 32 mm, co wpływa na zwiększoną wytrzymałość oraz wydajność odsysania,
  • wykorzystana została w nim mufa Cleantec, która ma wpływ na stabilniejsze mocowanie na narzędziu. Ponadto dzięki zastosowaniu zamka bagnetowego, wąż ssący można znacznie szybciej i lepiej zarówno podłączyć, jak i odłączyć od danego elektronarzędzia.

Praktyczna uwaga: zarówno początkowe, jak i końcowe elementy dwóch węży ssących, z powodzeniem można bardzo szybko podłączyć. Maksymalną elastyczność czasu pracy można uzyskać dzięki dołączeniu do węża ssącego modułu zdalnego sterowania Bluetooth.

Przemysłowe odkurzacze mobilne nowej generacji

Wydajność i sprawność odsysania może być znacznie większa. Wszystko to dzięki nowej generacji odkurzaczom mobilnym CT 26, 36 i 48. Urządzenia te z powodzeniem można stabilnie łączyć z Systainerami, Sortainerami i SYS-ToolBox dzięki wyposażeniu je w Sys-Dock oraz T-LOC.

Z pomocą nowego mechanizmu znacznie szybciej i co więcej - porządniej - zwiniecie kabel, jednak można go również odłączyć bez konieczności rozwijania.

Przekonajcie się o tym, że praca bez pyłu jest nie tylko możliwa, ale znacznie bardziej wydajna dzięki wszystkim nowościom od firmy Festool. Są one dostępne od stycznia 2018 r. Szczegółowe informacje na ich temat dostępne są na stronie www.festool.pl.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone