Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Nowoczesne ogrodzenia - wzory i funkcje. Co kupić?

kategoria: Temat na czasie

 

Ogrodzenie w nowoczesnym stylu będzie doskonałym dopełnieniem domu o tym samym wzornictwie. Jakie ogrodzenia warto wziąć pod uwagę? Sprawdzamy oferty producentów i podpowiadamy, o czym należy pamiętać przy zakupie ogrodzenia wokół domu!

 

Nowoczesne ogrodzenia – jakie materiały wybrać?

Do wykonania ogrodzeń nowoczesnych wykorzystuje się różne rodzaje materiałów, które mają również wpływ na ich wygląd i właściwości.

 

Dziś nowoczesne ogrodzenia najczęściej wykonuje się z materiałów jak stal oraz aluminium, które wyróżniają się wysoką wytrzymałością i wieloletnią trwałością ze względu na odporność na czynniki pogodowe.

 

W sprzedaży można zaleźć także nowoczesne ogrodzenia drewniane, które dzięki odpowiedniemu wykończeniu także cechują się wysoką trwałością i mogą posłużyć na wiele lat.

Styl ogrodzeń nowoczesnych

Aktualnie najczęściej wybierane są ogrodzenia palisadowe. Są to ogrodzenia zbudowane z poziomo układanych profil metalowych, które nadają całej konstrukcji nowoczesny wygląd. Profile mogą być układane bezpośrednio przy sobie lub też z większymi prześwitami, a także mogą mieć zróżnicowaną szerokość.

 

Klienci najczęściej decydują się na zakupienie ogrodzenia w kolorach neutralnych, na przykład szarościach, brązach lub w klasycznej czerni.

 

Ciekawym wyborem są także nowoczesne ogrodzenia, które imitują drewno. W takim wariancie można kupić między innymi ogrodzenia aluminiowe, które wyróżniają się wtedy naturalnym wyglądem i stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę dla ogrodzeń drewnianych.

Ogrodzenia systemowe – łatwy i szybki montaż

Wśród dostępnych ogrodzeń w nowoczesnym stylu na szczególną uwagę zasługują ogrodzenia systemowe. Pod tym terminem znajduje się rodzaj ogrodzenia, które można kupić z wieloma dopasowanymi elementami, aby uzyskać harmonijnie wyglądający płot wokół posesji.

 

Na ogrodzenia systemowe składają się:

  • przęsła

  • bramy

  • furtki

  • słupki

  • podmurówki

  • części montażowe

 

Dzięki temu, że wszystkie z tych elementów są do siebie dopasowane, ich montaż jest bardzo łatwy i szybki, dlatego można wykonać go także we własnym zakresie.

Funkcjonalność nowoczesnych ogrodzeń

Ogrodzenia w nowoczesnym stylu mogą nie tylko atrakcyjnie wyglądać, lecz także oferować rozbudowaną funkcjonalność, aby korzystanie z nich było komfortowe.

 

Warto zdecydować się przede wszystkim na napęd do bram wjazdowej, który pozwala na bardzo proste otwieranie i zamykanie jej bez konieczności robienia tego ręcznie. Wystarczy tylko naciśnięcie przycisku na bezprzewodowym pilocie, aby natychmiast otworzyć albo zamknąć bramę.

 

 

Nowoczesne ogrodzenia mogą zostać także uzupełnione o wielofunkcyjne słupki przy furtce. Mogą być one wyposażone w zintegrowaną skrzynkę na listy, przycisk dzwonka, domofon albo wideodomofon, oświetlenie.  


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone