Szukaj w serwisie

Kategorie:

Rodzaje | Więźba | Dach płaski i zielony | Dach skośny | Okna dachowe | Kolektory słoneczne | Narzędzia | Kominy | Ocieplenie i izolacja | Wentylacja | Akcesoria dachowe i obróbki blacharskie

Tutaj jesteś: ABC dachu / Narzędzia

Niezbędnik dekarza

kategoria: Narzędzia

Firma Koelner, czołowy producent elementów złącznych w Europie, przygotowała serie produktów dedykowanych dla grup fachowców o różnych specjalizacjach. Na rynku jest już obecna kompletna oferta przeznaczona specjalnie dla dekarzy.

Każdy z nas na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że dach to ostateczne zwieńczenie domu. Niezwykle ważną kwestią jest zatem jego solidność i trwałość - musi być wykonany tak, by przez szpary w poszyciu nie kapał deszcz, a źle zamocowanych dachówek i blachy nie porwał silniejszy wiatr. Przy montażu dachu, który ma służyć nam przez długie lata, należy więc skorzystać ze specjalnie do tego przeznaczonych produktów, które zagwarantują wysoką jakość wykonania.

W bogatej ofercie firmy Koelner znajduje się szeroka gama produktów przygotowanych z myślą o dekarzach. W jej skład wchodzą między innymi łączniki samowiercące. Pozwalają one szybko i skutecznie dokonać montażu profilowanych blach stalowych na dachach i ścianach osłonowych, niezależnie od typu konstrukcji nośnej. Przykładem są np. łączniki typu Farmer, które pozwolą bez trudu przytwierdzić blachy profilowane do konstrukcji drewnianej. Dzięki zredukowanemu wiertełku przewiercają blachę na głębokość 2,5 mm, nie rozkalibrowując przy tym otworu w drewnie.

Produktami równie niezbędnymi przy pracach dekarskich są wkręty do drewna - mosiężne oraz RawlPlug typu DS, również oferowane przez firmę Koelner. Wkręty typu DS zostały pokryte organiczną powłoką, stanowiącą wyjątkowe zabezpieczenie przed korozją. Gwarantuje ona trwałą niezawodność nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych, doskonale uodparniając je zarówno na ostre słońce, ulewne deszcze, jak też silne mrozy. Wkręty RawlPlug typ DS wyróżnia specjalny frez wiercący oraz gwint grubo zwojowy do drewna - te rozwiązania pozwoliły ograniczyć czas potrzebny na wkręcanie do niezbędnego minimum.

W ofercie firmy Koelner znajdują się także wysokiej jakości złącza ciesielskie, przeznaczone do łączenia konstrukcji drewnianych z różnymi rodzajami podłoża, takimi jak drewno, beton oraz stal. Złącza ciesielskie, występujące jako różnego rodzaju stalowe płytki perforowane oraz łączniki profilowane, znacznie przyspieszają montaż konstrukcji drewnianych, ze szczególnym wskazaniem na dachowe.

Szybką i precyzyjną aplikację zamocowań zapewnią narzędzia oraz akcesoria montażowe dostępne pod marką Modeco Expert oraz Modeco. Niezwykle pomocne przy pracach dekarskich będą, m.in. nożyce ręczne do cięcia blachy, szlifierka kątowa, wkrętarka, komplety grotów do wkrętarek, pas na narzędzia i wiele innych produktów proponowanych przez firmę Koelner.

Warto zwrócić uwagę na fakt, iż wkręty samowiercące oraz złącza ciesielskie są wynikiem prac konstruktorów firmy Koelner SA przy ścisłej współpracy z instytutami techniki budowlanej w całej Europie. Dzięki stałym, przeprowadzanym w laboratorium testom oraz szczegółowej kontroli jakości odbywającej się na etapie produkcji łączniki są objęte wieloletnią gwarancją.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone