Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Niepozorne i, niestety, nadal niedoceniane urządzenia, które uchronią Twój dom przed wieloma zagrożeniami

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Niepozorne i, niestety, nadal niedoceniane urządzenia, które uchronią Twój dom przed wieloma zagrożeniami

Budowa domu to ogromne, czasochłonne przedsięwzięcie nie tylko pod względem logistycznym, ale również architektonicznym i wykończeniowym. Wielu inwestorów skupia się przede wszystkim na jak najlepszym wyglądzie zarówno zewnętrznym, jak i wewnętrznym obiektu, zapominając o tak istotnym aspekcie, jak system automatyki domu, zabezpieczający budynek przed różnymi zagrożeniami.

Niedoceniane rozwiązanie

Podstawowym zadaniem systemu automatyki jest przede wszystkim wyręczanie domowników w przeprowadzaniu powtarzalnych czynności. System automatyki domowej dotyczy głównie obsługi newralgicznych urządzeń oraz instalacji, które odpowiadają za sprawne funkcjonowanie każdego gospodarstwa domowego. Jednym z najmniej docenianych i stosowanych obecnie rozwiązań w domowych systemach kontrolnych jest elektrozawór, którego instalacja przynosi jedynie same korzyści.

Bezobsługowe i skuteczne

Elektrozawory, nazywane również zaworami elektromagnetycznymi, to stosunkowo proste urządzenia, których sterowanie odbywa się za pośrednictwem prądu elektrycznego. Służą one do odcinania lub kontrolowania przepływu mediów ciekłych lub gazowych. Elektrozawory nie wymagają bezpośredniej obsługi. Działają one zależnie od zewnętrznego systemu elektrycznego i pozostają pod kontrolą częściowo autonomicznych układów. Za moment zamykania lub otwierania zaworu odpowiedzialne są czujniki znajdujące się wewnątrz instalacji. Elektrozawory w przeciwieństwie do zaworów ręcznych pozwalają o wiele wcześniej rozpoznać wszelkie awarie w systemie i skutecznie im przeciwdziałać.

Odpowiedni elektrozawór do konkretnego medium

Elektrozawory połączone z centralą alarmową systemu to doskonałe rozwiązanie dające o wiele większe możliwości kontrolne w budynku. Rozróżnia się dwa podstawowe rodzaje elektrozaworów, a mianowicie te przeznaczone do wody, chroniące obiekt przed zalaniem, oraz te stosowane w instalacjach gazowych, zabezpieczające ją przed skutkami rozszczelnienia. Elektrozawory w Air-Com.pl to urządzenia wysokiej jakości, które charakteryzują się wysoką bezawaryjnością nawet podczas bardzo intensywnego użytkowania. Wybór odpowiedniego elektrozaworu to kluczowy aspekt związany z jego późniejszą prawidłową pracą i musi on zastać dobrany w zależności od konkretnego medium, które będzie kontrolować. Tutaj konieczne jest zasięgnięcie opinii sprzedawcy lub producenta, jaki zawór będzie najodpowiedniejszy do danej instalacji.

Jak to działa?

Aby dokładnie zrozumieć działanie elektrozaworu, weźmy pod lupę typową instalację wodną montowaną w budynku mieszkalnym. Prawidłowo zamontowany elektrozawór w instalacji wodnej powinien bez żadnych przeszkód wykrywać nawet najmniejsze wycieki w systemie i odróżniać je od typowego otwarcia punktu ujęcia wody. Czujnik zamontowany na głównej rurze instalacji ma za zadanie przekazywać do elektrozaworu sygnału jej zamykania. Jeżeli czujniki zalania wykryją pojawienie się nawet najmniejszej ilości wody w miejscu, w którym jej nie powinno być, do centrali systemu wysyłane są informacje o miejscu pojawienia się wody oraz sygnał, że w rurze głównej następuje przepływ cieczy. Po uzyskaniu tych informacji centralka systemu za pomocą elektrozaworu zamknie dopływ wody, nie dopuszczając do utraty medium oraz zalania. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku instalacji gazowych oraz działania elektrozaworu połączonego z centralą systemu zabezpieczającego.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone