Szukaj w serwisie

Kategorie:

Wybór dachu | Remont i konserwacja dachu | Dobór pokrycia | Ile kosztuje dach | Praktyczny przewodnik

Mieszarki i mieszadła do kleju - jak wybrać model idealny?

Mieszarki i mieszadła do kleju - jak wybrać model idealny?
Mieszarki i mieszadła do kleju - jak wybrać model idealny?

Elektryczne mieszadło jest niezwykle przydatne, zarówno w firmie budowlanej, jak i w czasie domowego remontu. Dzięki mieszarce szybko i skutecznie przygotowujemy klej, zaprawę lub wymieszany farbę z barwnikiem. Unikniemy grudek i nierównomiernej konsystencji, co w pracach budowlanych ma ogromne znaczenie, nie tylko dla estetyki wykończenia.

Problem jednak może sprawić wybór odpowiedniego sprzętu. W przypadku niektórych klejów wystarczy nakładka na wiertarkę, zakończona mieszadłem. Nie sprawdzi się ona jednak przy wszystkich produktach budowlanych. Bezpiecznie możemy jej używać do farb oraz części klejów dwuskładnikowych, do których stosować można wysokie obroty i nie wpłynie to na ich finalną konsystencję. W innych zdecydowanie lepiej zastosować mieszarkę.

Jakie aspekty wziąć pod uwagę przy wyborze mieszarki i na co zwrócić uwagę, aby zakup się opłacił? O tym opowiemy w niniejszym artykule. Jednocześnie dziękujemy załodze sklepu Narzedzia.pl, która pomogła nam w opracowaniu treści. Mieszarki w tym sklepie znajdziesz tutaj: https://www.narzedzia.pl/mieszarki,c3475,4/

Mieszarka - jaka i dla kogo?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli mieszarek, analizę warto zacząć od sposobu zasilania:

  • mieszarki akumulatorowe - to idealny model do użytku na budowie, gdzie nie ma jeszcze możliwości podpięcia się do gniazdka. Modele akumulatorowe są nieco słabsze niż modele zasilane sieciowo, a czas ich pracy jest ograniczony do pojemności baterii. Mimo wszystko nowoczesne akumulatory pozwalają na osiągnięcie satysfakcjonujących parametrów;
  • mieszarki elektryczne - to najpopularniejszy typ mieszarek. Ma nieograniczony czas pracy, stąd sprawdzi się zarówno w użyciu okazjonalnym, jak i profesjonalnym. Dzięki temu, że nie mają wbudowanego akumulatora, są lżejsze. Charakteryzują się zwykle solidniejszą budową niż modele na baterie.

Kolejną kwestią jest sposób pracy z mieszarką.

Wyróżnić tu możemy trzy typy:

  • mieszarka ręczna - to najpopularniejszy model wśród mieszalników. Urządzenie zbudowane jest z części górnej posiadającej rękojeść i obudowany silnik oraz samego mieszadła na długiej lancy. Ze względu na przystępną cenę oraz stosunkowo niewielkie wymiary sprawdza się ona w większości przypadków.
  • mieszarka ze stojakiem - to po prostu mieszarka ręczna wyposażona w stojak, na którym możemy ją zamontować. Jest to wygodne rozwiązanie, jeśli do przygotowania mamy większe ilości zaprawy, cementu lub kleju. Użycie stojaka nie męczy pracownika.
  • mieszarka stacjonarna - to sporej wielkości urządzenie, służące do produkcji zapraw w ilości przemysłowej. Zastosowanie mają w określonych przypadkach.

Z jakiego materiału mieszadło?

Kolejną kwestią jest materiał, z którego wykonana jest część mieszająca, mająca styczność z rozrabianymi substancjami.

Warto sprawdzić, z czego została wykonana, bowiem:

  • buława stalowa - może szybko korodować w kontakcie z wodą, przez co do zaprawy mogą dostawać się drobinki rdzy,
  • buława ze stali nierdzewnej - jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, natomiast charakteryzuje się większą masą, a materiał może do niej przywierać,
  • buława z włókna węglowego - jest lekka, nie ulega korozji, nie nadaje się jednak do pracy z każdym rodzajem substancji chemicznych,
  • buława ze stali powlekanej - to najdroższy rodzaj buław, ich powierzchnia pokryta jest specjalną powłoką, dzięki której zaprawa lub klej nie lepią się do niej mocno, co ułatwia czyszczenie.

A może betoniarka?

Alternatywą dla mieszarek, zwłaszcza ze stojakiem, mogą być betoniarki, pozwalające na przygotowanie zaprawy cementowej pod wylewki. Są one jednak wyraźnie droższe. Warto wziąć je pod uwagę, jeśli mamy do przygotowania sporo zaprawy, zwłaszcza w warunkach polowych i mamy dostęp do sieci.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone