Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Meble - czy warto zwracać uwagę na jakość czy na wygląd?

kategoria: Temat na czasie

Podczas remontów, budowy domów i przeprowadzek, wiele osób decyduje się na zakup nowych mebli do swojego nowego domu. Zazwyczaj wybiera się standardowe zestawy, które zapewnią odpowiednią funkcjonalność pomieszczenia. Ale czy warto patrzeć jedynie na takie aspekty? Na co częściej zwraca się uwagę - na wygląd czy jakość?

Kupno mebli nie jest takie łatwe, a w szczególności, jeśli trzeba wybrać wśród tysięcy ofert. Ponadto osoby kupujące dzielą się na dwie grupy:

  • najważniejsza jest cena, czyli im niższa, tym lepsza,
  • najważniejszy jest design, a cena nie gra roli.

Obie te grupy szukają czegoś dla swoich pomieszczeń, co będzie odpowiadało im oczekiwaniom, dlatego poniżej można znaleźć wiele cennych wskazówek.

Czy nowoczesny design musi być drogi?

W sklepach meblowych zazwyczaj można spotkać się z wyższymi cenami, jeśli chodzi o nowe kolekcje, które mają odpowiedni design i zawierają one nutę nowoczesności i czegoś bardzo oryginalnego. Cena tutaj nie jest zazwyczaj zaskoczeniem, ponieważ nowości zawsze będą droższe w wielu branżach.

Jednak nie trzeba od razu zrażać się ceną, ponieważ można znaleźć wiele sposobów na kupienie nowoczesnych mebli w dobrych cenach. Tymi sposobami na przykład są:

  • kupowanie w outletach - tam można znaleźć w dalszym ciągu nowoczesne rozwiązania w dużo niższych cenach,
  • wybieranie modeli powystawowych - takie meble również można dużo taniej kupić, ale trzeba wziąć pod uwagę, że kupowane meble mogą być nieco podniszczone lub przybrudzone, ale najczęściej są to defekty, które szybko można zniwelować,
  •  kupowanie na aukcjach online - tam również można znaleźć ciekawe oferty, jeśli chodzi o nowoczesne produkty od mniej znanych producentów,
  •  kupowanie mebli używanych - na portalach społecznościowych można znaleźć wiele nowoczesnych mebli, które wystawiają osoby prywatne; takie meble są wtedy również warte uwagi, bo zdarza się, że ktoś po roku użytkowania mebli sprzedaje je, bo przeprowadza się i chce kupić coś innego.

Jak widać - jest kilka sposobów na to, aby kupić świetne i nowoczesne meble w bardzo dobrych cenach. Mogą mieć one świetną jakość i nie kosztować dużo. Czasem jednak trzeba doliczyć koszty lekkich napraw lub czyszczenia, ale nie sprawi to, że cena całości zakupu mocno wzrośnie.

Za oryginalność trzeba zapłacić

W wielu miejscach można spotkać się naprawdę ze świetnymi i oryginalnymi pomysłami, które można np. znaleźć na blogu meblowym Marka Kelmana, ale trzeba liczyć się z tym, że oryginalne produktu, który nie jest wiele na rynku, będą kosztowały więcej.

Nie odstrasza to jednak klientów, ponieważ osoby poszukujące nowoczesnych oraz oryginalnych kolekcji liczą się z tym, że koszty mogą się podnieść nawet znacząco.

Niestety w takich przypadkach wysoka cena nie zawsze będzie szła w parze z odpowiednią jakością. Czasem będzie płaciło się tylko za design i markę, dlatego należy każdy produkt dokładnie sprawdzić, a zakup sobie przemyśleć.

W poszukiwaniu ciekawych informacji warto przeczytać bloga dostępnego pod adresem www.kelman.com.pl

Gdzie szukać inspiracji?

Jeśli mowa o szukaniu inspiracji meblowych, to tak naprawdę można szukać ich wszędzie: u projektantów, w internecie, w sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych. Świetnym rozwiązaniem jest również blog meblowy. Taka forma cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem ze strony czytelników.

Podsumowując można powiedzieć, że wybierając odpowiednie meble warto zwracać uwagę zarówno na jakość, jak i na wygląd, ponieważ jak najbardziej na rynku dostępne są meble, które obydwie cechy posiadają. Kwestia dotyczy jedynie ceny, ponieważ meble dobre jakościowo i jednocześnie designerskie mogą być nieco droższe, dlatego najlepiej od razu z góry ustalić sobie dostępny budżet, jaki chce się wykorzystać.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone