Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Krycie dachu dachówką — jak się je wykonuje?

kategoria: Temat na czasie

Dachówka to najczęściej wybierane pokrycie dachowe. Dzięki temu, że dzisiaj dostępnych jest wiele rodzai dachówek, można wybrać taką, która będzie najlepiej pasowała do budynku. Jakie są dostępne dachówki i jak wykonuje się pokrycie nimi dachu?

Pokrycie dachu dachówką — wykonanie

Rodzaj pokrycia dachowego zazwyczaj ustala się na etapie projektu domu. W niektórych przypadkach pokrycie dachowe zmienia się na istniejącym budynku, podczas remontu. Dach jest newralgicznym punktem domu. Jego wykonanie wpływa na zachowanie ciepłego oraz suchego wnętrza. Pokrycie dachowe powinno być dopasowane do konstrukcji dachu, jak również do kolorystyki budynku i okolicy. Krycie dachu dachówką w Poznaniu i każdym innym mieście powinno być odpowiednio zaplanowane. Należy zadbać o warstwę termoizolującą, odpowiedni podkład oraz układ rynnowy. Pozwoli to uzyskać zamierzony efekt oraz będzie trwałe i posłuży przez długi czas.

Pokrycie dachu — rodzaje

 

Najczęściej wybieranym pokryciem dachowym jest dachówka ceramiczna. Ma ona bardzo dobre właściwości izolacyjne i jest odporna na wysokie i niskie temperatury. Zachowuje trwałość przez wiele lat, tym samym nie tracąc koloru. Dachówki ceramiczne są uniwersalne — można je zastosować na każdym dachu, również tym bardzo spadzistym, a ich dostępność w bogatej kolorystyce sprawia, że mogą być wykorzystywane praktycznie w każdym projekcie. Innym często wybieranym rodzajem pokrycia są blachodachówki. Są to specjalnie formowane arkusze ze stali, dostępne w różnych kolorach i kształtach, a nawet z dodatkową powłoką posypki mineralnej lub ceramicznej. Pasują do każdego rodzaju dachu, ponieważ są lżejsze od dachówek ceramicznych. W przypadku blachodachówek konieczne jest zastosowanie odpowiednio grubej izolacji, która pozwoli zachować ciepło i wygłuszyć hałasy. Profesjonalne firmy jak np. Mariusz Szymkowiak usługi blacharsko-dekarskie wykonują solidnie i w szybkim tempie, przez co dach będzie trwały i posłuży przez wiele lat. 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone