Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Konserwacja rynien przed zimą

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Konserwacja rynien przed zimą [fot.: Galeco]

Rynny należy czyścić dwa razy w roku - na wiosnę oraz jesień. Wszelkie zalegające w nim liście, szyszki czy gałązki należy usunąć szczotką a pote, przemyć myjką ciśnieniową.

Dzięki użyciu wody z łatwością sprawdzimy czy wszystkie zatory zostały usunięte. Jeśli tak – możemy z powodzeniem zadbać o czystość zewnętrznej powierzchni rynny i podsufitki. W przypadku, gdy zauważymy problemy z drożnością – czynność powtarzamy. Trudnodostępne miejsca z łatwością wyczyścimy za pomocą szczotki o długiej rękojeści.

Kiedy instalować kable przeciwoblodzeniowe w rynnach?

Warto, szczególnie na obszarach z bardzo dużym nasileniem opadu śniegu. System zabezpiecza orynnowanie przed nadmiarem śniegu, przed oblodzeniem i tworzeniem się lodowych zatorów. W przypadku tego rozwiązania mamy do wyboru dwa rodzaje kontroli temperatury - kable o stałej mocy, zaczynające ogrzewanie, gdy czujnik wskaże temperaturę poniżej 0°C oraz kable samoregulujące (o zmiennej mocy), które same dostosowują moc grzania do temperatury powietrza. Pierwsze rozwiązanie, choć tańsze w montażu, znacznie podwyższa koszty eksploatacji – niezależnie od tego czy temperatura wynosi -2°C czy -18°C system zawsze pobiera taką samą ilość prądu.

Czy płotki śniegowe są potrzebne?

Na pewno warto je zamontować, szczególnie w klimacie polskim, który często jest nieprzewidywalny. Do wyboru mamy różne „bariery śniegowe” - albo w postaci płotków śniegowych lub też drabinek śniegowych, albo rur/bali śniegowych. Rozwiązania te są relatywnie niedrogie. Występują też w wielu „konfiguracjach” i z powodzeniem można je dostosować do swojego dachu, tak aby nadal wyglądał on ładnie, estetycznie, nowocześnie. Należy pamiętać, że nawet niewielkie opady śniegu czy śnieg osuwający się z dachu może uszkodzić orynnowanie, a także być niebezpieczny dla zdrowia i życia ludzkiego.

Pękające rynny - co z nimi robić?

Prawidłowo zamontowany system rynnowy nie powinien pękać. Jeżeli wystąpił błąd w montażu, albo rynny zostały uszkodzone przez warunki atmosferyczne, należy uszkodzone elementy jak najszybciej wymienić.

Wystarczy niewiele czasu i wysiłku, by dach i rynny z łatwością przetrwały jesienną i zimową aurę, w jak najlepszym stopniu spełniając swoje zadanie. Dokładna konserwacja, wnikliwe obserwowanie ewentualnych uszkodzeń i wybór narzędzi wspomagających system sprawią, że orynnowanie bez trudu przeczeka jeszcze wiele trudnych sezonów.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone