Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jakie materiały używane są na ocieplenia dachów?

kategoria: Temat na czasie

Ocieplanie dachu to jedna z kluczowych czynności, które wpływają na efektywność energetyczną budynku. Jeśli nie wykonamy izolacji, straty ciepła będą olbrzymie, a co za tym idzie, wzrośnie rachunek za ogrzewanie. Warto wiedzieć, jakie materiały używane są na ocieplenia dachów, aby dokonać świadomego wyboru.

Izolacja wełną mineralną

Izolacja wełną mineralną to jedna z najpopularniejszych metod ocieplenia dachów w Polsce. Wykonuje się ją przy użyciu wełny mineralnej lub skalnej. Materiał ten charakteryzuje się dobrymi parametrami izolacyjnymi i jest odporny na wilgoć oraz grzyby. Wełna mineralna jest też stosunkowo łatwa w montażu, co przekłada się na niższe koszty prac. Ocieplenia dachów w Żurawicy często wykonuje się właśnie tą metodą.

Izolacja styropianowa - czym się charakteryzuje?

Styropian to kolejny popularny materiał, stosowany na izolacje dachów. Charakteryzuje się lekkością i łatwością w obróbce. Materiał ten jest również odporny na wilgoć i grzyby. Warto jednak zauważyć, że styropian jest bardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne, co może wpłynąć na jego żywotność. 

Pianka poliuretanowa w izolacji

Pianka poliuretanowa to materiał o bardzo dobrych właściwościach izolacyjnych. Jest stosowana przede wszystkim w przypadku dachów płaskich, ponieważ dobrze przylega do powierzchni i eliminuje mostki termiczne. Jest to materiał lekki i łatwy w montażu, co przyspiesza prace izolacyjne. Pianka poliuretanowa posiada również właściwości hydrofobowe, co pozwala na skuteczną izolację przed wilgocią.

Jak wybrać odpowiednią firmę do ocieplenia dachów?

Jak widać, na ocieplenia dachów można użyć różnych materiałów, każdy z nich ma swoje wady i zalety. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na koszty oraz parametry izolacyjne. Warto również zwrócić się o pomoc do specjalisty, który doradzi najlepsze rozwiązanie dla naszego dachu. Firma dekarska Krystian Wilczek oferuje kompleksowe usługi z zakresu pokryć dachowych oraz izolacji.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone