Szukaj w serwisie

Kategorie:

Rodzaje | Więźba | Dach płaski i zielony | Dach skośny | Okna dachowe | Kolektory słoneczne | Narzędzia | Kominy | Ocieplenie i izolacja | Wentylacja | Akcesoria dachowe i obróbki blacharskie

Tutaj jesteś: ABC dachu / Rodzaje

Jakie dachówki sprawdzą się na domu jednorodzinnym?

kategoria: Rodzaje

Dach to jeden z najważniejszych elementów każdego domu jednorodzinnego. Odpowiednio skonstruowany gwarantuje bezpieczeństwo przebywania w nieruchomości, a przede wszystkim wpływa na poprawę jej funkcjonalności. Wybierając dachówki nie należy zatem oszczędzać. Postawienie na dobrej jakości produkty będzie dawało bardzo dobre rezultaty i będzie prowadziło do mnóstwa korzyści. Pokrycie dachu będzie bardzo trwałe, a przy tym same dachówki będą wyglądały stylowo nawet po wielu latach od zakończenia procesu budowy. Dowiedz się zatem jakie dachówki mogą sprawdzać się w domach jednorodzinnych.

Konstrukcja dachu warunkuje rodzaj dachówek

Przede wszystkim należy pamiętać, że rodzaj dachówek, które będzie można zastosować w konkretnej nieruchomości bardzo mocno warunkuje wybrana konstrukcja dachu. Ma ona olbrzymi wpływ na kwestie związane ze stosowanymi rozwiązaniami. Dachy wielospadowe i posiadające wiele okien na poddaszu wymagają stosowania dachówek ceramicznych o niewielkim rozmiarze. Tylko takie będą umożliwiały dokładne pokrycie całej powierzchni dachu i sprawdzą się na wszelkiego rodzaju zagięciach. Większe dachówki są skierowane do dachów o prostym kształcie, które dodatkowo są dużych rozmiarów. Brak wielu zagięć i innych przeszkód konstrukcyjnych bardzo mocno ułatwia położenie dachówki i daje możliwość wyboru najlepszej. Wybierając dachówki w Lesznie najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Osoba odpowiedzialna za wykonywanie dachu będzie w stanie podpowiedzieć, które produkty sprawdzą się dobrze.

Kwestie estetyczne

Dach w domu jednorodzinnym powinien posiadać także walory estetyczne, które są równie istotne. Wybierając pokrycia na dachy w Lesznie najlepiej dopasować je do własnych oczekiwań, a także koloru elewacji i innych elementów. Największą popularnością na rynku cieszą się dachówki w odcieniach koloru czerwonego i czarnego. Są to jednocześnie najbardziej uniwersalne wybory, które z całą pewnością sprawdzą się na dachu i zagwarantują jego bardzo dobrą prezencję. Najlepiej jednak samodzielnie zapoznać się z dostępnymi rozwiązaniami i na tej podstawie postawić na te odpowiadające oczekiwaniom.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone