Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak wybrać wiertarkę pod nasze potrzeby?

kategoria: Temat na czasie

Wiertarka w domu nie jest najczęściej używanym sprzętem, z drugiej strony może znaleźć szerokie zastosowanie przy różnych pracach remontowych, dekoracyjno-wykończeniowych a także w ogrodzie. Warto więc dokonać wyboru mądrze, gdyż raz zakupiona wiertarka może nam posłużyć długie lata.

W poniższym poradniku wyjaśniamy, jak wybrać wiertarkę przede wszystkim pod domowe potrzeby, a te także bywają zróżnicowane.

Wiertarka amatorska, profesjonalna czy półprofesjonalna?

Ilość modeli wiertarek oferowanych przez producentów może przyprawić o ból głowy. Jak z takiej ilości produktów wybrać narzędzie odpowiednie dla siebie? Podstawową kwestią jest odpowiedzenie sobie na pytanie, jak często i przy jakich zadaniach będziemy z niego korzystali. Profesjonalista, używający wiertarkę do pracy przez kilka godzin każdego dnia, wymaga zupełnie innego sprzętu niż nawet bardzo zaawansowany majsterkowicz-amator.

Znaczenie ma także cena - narzędzia dla amatorów są tańsze niż profesjonalny sprzęt. Warto przemyśleć, czy chcemy wydać przeszło tysiąc złotych za sprzęt z wyższej półki, jeśli przez większość roku będzie się kurzył w warsztacie. Do takiego użytku sprawdzą się niedrogie wiertarki z silnikiem o mocy około 500-700W, które kosztują w granicach 300 złotych.

Jeśli mamy nieco więcej środków do rozdysponowania warto rozważyć zakup wiertarki z regulacją prędkości obrotów. Taka opcja zaważy na jej dużej uniwersalności, ponieważ od prędkości zależy, z jakim materiałem możemy pracować. Wiercenie w niektórych materiałach wymaga stosowania różnej prędkości - w przypadku np ściany pokrytej tynkiem dobrze jest zacząć wwiercanie się z dużą szybkością, by następnie ją zmniejszyć. Dzięki temu warstwa tynku i farby nie będzie pękać i odpadać.

Osprzęt, akcesoria i przydatne opcje

Wybierając wiertarkę koniecznie należy zwrócić na to, czy uchwyt wiertarski się łatwo wymienia (ponieważ jest to część najbardziej narażona na zużycie) oraz jak wygląda kwestia zamienników. Warto także sprawdzić dostępność wierteł, mieszadeł, tarcz polerujących, gum, otwornic itp. dla typu i średnicy uchwytu, jakie obsługuje nasza wiertarka. Im bogatszy zestaw uda nam się skompletować, tym szersze zastosowanie będzie miało to narzędzie. Wachlarz możliwości poszerzają dodatkowo przejściówki i adaptery.

Czytając specyfikację warto także zwrócić uwagę na dodatkowe opcje, jakie to narzędzie może oferować. Przydatne są: dodatkowa rękojeść, ogranicznik wiercenia, walizka albo inny pojemnik do przechowywania wiertarki wraz z osprzętem. Szeroki wybór wiertarek znajdziesz tutaj: https://www.narzedzia.pl/wiertarki,c10187/.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone