Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak odbywa się budowa więźby dachowej?

kategoria: Temat na czasie

Dach to niezwykle ważny element każdego budynku. Chroni jego konstrukcję od góry i częściowo od boków. Stanowi zabezpieczenie przed wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, silnym wiatrem. Warto postarać się, by był jak najwyższej jakości. Między innymi ważna jest odpowiednia budowa więźby dachowej.

Konstrukcje dachowe – zadanie dla profesjonalistów

Stworzeniem więźby dachowej powinna zająć się specjalistyczna firma. Raf-Bud Sp. z o.o. wykonuje realizacje z zakresu konstrukcji dachów od podstaw i nie tylko. Przeważnie praktykowane są więźby wykonane z drewna, bo są wytrzymałe, a zarazem łatwe do stworzenia. Tak buduje się od wielu lat.

Dachy w Szczecinie powstają po stworzeniu projektu, który uwzględnia szereg różnych założeń. Zazwyczaj dach posiada solidną podporę – to jest ważne, by prawidłowo zacząć konstruować więźbę. Na tym etapie ustala się między innymi, czy budynek będzie wyposażony w poddasze umożliwiające mieszkanie tam.

Kompleksowe wykonanie dachów – różne usługi do wyboru

Często budowa więźby dachowej w Szczecinie polega na stworzeniu na początku tzw. więźby tradycyjnej. Jest ona prawie w całości drewniana z wyłączeniem elementów spajających typu gwoździe, zaciski. Konstrukcja tworzona jest z bali, dopasowanych desek, wykonanych np. z drewna sosnowego.

Nowoczesne konstrukcje drewniane dachów w Szczecinie charakteryzuje użycie drewna konkretnej klasy. Można się spotkać z tym w tartakach lub innych punktach sprzedaży surowca. W miarę możliwości warto wybrać jak najwyższą jakość drewna. Elementy tworzące więźbę powinny być też odpowiednio przygotowane (niekiedy konieczne jest klejenie).

Dachy o większej rozpiętości – budynki przemysłowe i nie tylko

Niektóre konstrukcje dachowe w Szczecinie wymagają zastosowania tzw. więźby prefabrykowanej. Zachodzi to w sytuacji krycia budynków o dużych rozmiarach. Dach może być szerszy dzięki zastosowaniu odpowiednio mocnych dźwigarów. Podstawą konstrukcji pozostaje drewno, a podczas montażu używa się stalowych złączy.

Podsumowując, budowa więźby dachowej odbywa się etapami aż do ukończenia szkieletu dachu, kiedy to możliwe jest położenie pokrycia. Więźba może być tradycyjna lub prefabrykowana.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone