Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak długo trwa montaż więźby dachowej?

kategoria: Temat na czasie

Montaż więźby dachowej to bardzo ważny etap w procesie wznoszenia budynku. To właśnie dach odpowiada za ochronę przed warunkami atmosferycznymi i jest niezbędny do wykończenia budynku. Najczęściej pytanie, jakie pojawia się w kontekście montażu więźby brzmi - jak długo trwa montaż więźby dachowej?

Montaż więźby - Czynniki wpływające na czas montażu 

Montaż więźby dachowej w Nowym Tomyślu może trwać od kilku dni do kilku tygodni w zależności od wielu czynników. Na czas montażu wpływ ma wielkość budynku, rodzaj konstrukcji dachu, liczba stropów i stopień skomplikowania wykonania. Innym czynnikiem jest rodzaj materiałów, które są wykorzystywane do budowy więźby - drewno, stal, żelazo, a także rodzaj i ilość pokrycia dachowego.

Przygotowanie do montażu

Przed rozpoczęciem montażu więźby dachowej konieczne jest wykonanie szeregu prac przygotowawczych. Najpierw trzeba wykonać projekt konstrukcji dachu i wybrać materiały. Następnie trzeba przygotować dach - dorobić i wywiercić stropy, które będą służyć jako uchwyty dla więźby. Także należy przygotować fundament pod konstrukcję dachu. 

Montaż więźby

Po wykonaniu wszystkich prac przygotowawczych można przystąpić do montażu więźby. Montaż wykonuje się zazwyczaj metodą „na sucho” - bez użycia narzędzi hydraulicznych. Montaż polega na przykręceniu elementów więźby do stropów za pomocą śrub, a następnie ich zespoleniu za pomocą kleju i gwoździ. 

Po zakończeniu montażu następuje wykończenie dachu - wykonanie obróbek blacharskich, położenie pap i folii, a także instalacja odprowadzenia wody opadowej. Przed montażem pokrycia dachowego trzeba również wykonać izolację termiczną i hydroizolacyjną. 

Czas montażu więźby zależny jest od ilości prac wykonanych na etapie przygotowawczym oraz ilości osób pracujących nad montażem. Zazwyczaj montaż więźby dachowej trwa od kilku dni do kilku tygodni.

 

Montaż więźby dachowej to ważny etap w procesie budowy budynku. Czas trwania montażu uzależniony jest od wielu czynników, takich jak wielkość budynku, rodzaj konstrukcji dachu oraz rodzaj i ilość materiałów. Montaż więźby wykonuje się metodą „na sucho”, po wcześniejszym wykonaniu prac przygotowawczych.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone