Szukaj w serwisie

Kategorie:

Rodzaje | Więźba | Dach płaski i zielony | Dach skośny | Okna dachowe | Kolektory słoneczne | Narzędzia | Kominy | Ocieplenie i izolacja | Wentylacja | Akcesoria dachowe i obróbki blacharskie

Tutaj jesteś: ABC dachu / Rodzaje

Jak bezpiecznie oszczędzać na budowie dachu?

kategoria: Rodzaje
Jak bezpiecznie oszczędzać na budowie dachu?
Jak bezpiecznie oszczędzać na budowie dachu? [fot.: Braas]

Planując budowę domu, warto realnie oszacować koszt dachu. Jest to spory wydatek, ale to właśnie od jakości dachu zależy komfort mieszkania. Jeżeli jednak przeliczyliśmy się planując budowę domu i staramy się zminimalizować koszty,  podpowiadamy jak na budowie dachu zaoszczędzić  bezpiecznie – czyli nie tracąc jakości.

Fachowy dekarz – gwarancja wysokiej jakości

Na wykonawcy zdecydowanie oszczędzać nie należy. To głównie w jego umiejętnościach i wiedzy tkwi sukces naszej inwestycji. Profesjonalista nie tylko zagwarantuje, że dach będzie zbudowany zgodnie ze sztuką dekarską, ale również będzie czuwał nad tym, aby w ramach oszczędności nie zrezygnować z ważnych elementów budowy dachu. Doświadczony dekarz wskaże konieczne elementy systemu dachowego i zaproponuje optymalne rozwiązania . Inwestycja w profesjonalistę zawsze się zwraca. W wyborze może pomóc rekomendacja Inwestorów oraz zdobyte certyfikaty np. Certyfikat Braas, jaki w tej chwili posiada około 80 SUPERDEKARZY w całej Polsce. 

Rzetelna wycena  – nieprzeceniona oszczędność nerwów

Zanim dekarz rozpocznie pracę postarajmy się o jak najdokładniejszą wycenę dachu, zawierającą wycenę zarówno pracy dekarza jak i wszystkich materiałów – zarówno dachówek, jak i akcesoriów dachowych, koszy, taśm kalenicowych czy klamer do dachówek. Im bardziej dokładna będzie wycena, tym więcej niemiłych niespodzianek nas ominie.

Projekt – im prostszy tym tańszy

Wybór prostego, dwuspadowego dachu to jedna z najbezpieczniejszych form oszczędzania. Im mniej skomplikowana połać tym mniej zapłacimy zarówno za materiały jak i za wykonawstwo. Warto o tym jednak pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem budowy – na zaawansowanym etapie budowy korekty i zmiany projektu mogą być niewykonalne.

Dachówka betonowa – sprzymierzeńcem oszczędzania

Jeżeli chcemy obniżyć koszty budowy dachu wybierzmy dachówkę betonową.  Jest ona nieco tańsza niż dachówka ceramiczna, a różnica wynika w dużej mierze ze specyfiki produkcji – a nie z jakości.  Obecnie produkowane dachówki betonowe są równie trwałe i wytrzymałe jak ceramiczne, a dodatkowo zapewniają lepsze zabezpieczenie akustyczne.

Kolor kosztuje!

Im bardziej fantazyjny kolor połaci, tym cena dachu może być większa. Różnice cenowe nie są zwykle duże, ale przy dużych powierzchniach mogą mieć znaczenie. Najtańszymi barwami są zwykle ceglane i miedziane. Dlatego o ile projekt zagospodarowania terenu na jakim budujemy dom nie narzuca innego koloru – wybór tych kolorów pozwoli nieco zaoszczędzić.

Jakość zawsze się opłaca

Jeżeli chcemy aby nasz dach posłużył bezawaryjnie przez wiele lat, nie oszczędzajmy na wysokiej jakości materiałach budowlanych. Dotyczy to również akcesoriów dachowych często niewidocznych gołym okiem – m.in. taśm kalenicowych czy membran dachowych. Warto wiedzieć, że to właśnie te akcesoria mają duży wpływ na dwie najważniejsze cechy prawidłowo zbudowanego dachu – szczelność oraz wentylację – co ma decydujący wpływ na komfort mieszkania.  Oszczędzanie na tych elementach może doprowadzić do groźnych usterek a w konsekwencji kosztownych remontów.
 
Dachówka to nie wszystko!

Akcesoria dachowe to niezbędny koszt z którym trzeba się liczyć przy budowie dachu. Kominki wentylacyjne, przejścia antenowe, zabezpieczenia przeciwśniegowe czy stopnie i ławy kominiarskie to tylko niektóre z elementów które trzeba uwzględnić w kosztorysie. Chociaż nie wszystkie są obowiązkowe, nie warto z nich rezygnować. Gdyby jednak zachodziła taka konieczność, najlepiej temat skonsultować  z doświadczonym dekarzem, który oceni z których akcesoriów możemy, a z których nie powinniśmy rezygnować.

Nadmierne oszczędzanie może słono kosztować

Wilgoć, przeciekanie, mech na dachu, kosztowne poprawki i remonty pokrycia – to tylko nieliczne bolesne skutki  oszczędzania na jakości materiałów i wykonawstwa. Pamiętajmy, że dach budujemy na lata i to właśnie od niego w dużej mierze zależy komfort mieszkania.  Zainwestowanie w dach nie tylko zwiększa jakość mieszkania, ale również może zniwelować koszty późniejszego utrzymania.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone