Szukaj w serwisie

Kategorie:

Wybór dachu | Remont i konserwacja dachu | Dobór pokrycia | Ile kosztuje dach | Praktyczny przewodnik

Hydroizolacje dachów płaskich w 2018 roku

Hydroizolacje dachów płaskich w 2018 roku
Hydroizolacje dachów płaskich w 2018 roku

Odpowiednie zabezpieczenie dachu to jeden z najważniejszych aspektów w trakcie budowy obiektu przemysłowego. To z jakich materiałów skorzystamy podczas wykończenia dachu będzie miało kluczowe znaczenie w perspektywie kilku, czy kilkunastu lat podczas jego eksploatacji. W ostatnich latach na rynek wchodzą coraz to nowe rozwiązania, takie jak choćby membrany płynne.

Poliuretanowe membrany płynne stosowane mogą być nie tylko na dachach, ale też na tarasach, balkonach, dachach zielonych i nie tylko. Taka membrana tworzy jednolitą paroprzepuszczalną warstwę ochronną, która jest odporna zarówno na zniszczenia mechaniczne, jak i na warunki atmosferyczne. Sposób jej aplikowania jest bardzo prosty i wprawny dekarz z pewnością sobie z nią poradzi.

Stosując taki typ membran trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na instrukcje zawarte na konkretnym typie membran, ponieważ jeśli zastosujemy ją w sposób niewłaściwy, to może ona po prostu nie spełnić swojej roli. Firmy produkujące hydroizolacje natryskowe na dachy, jak lider europejskiego rynku, grecka firma ISOMAT, zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo i sposób wykorzystania ich produktów, dlatego regularnie przeprowadzają w krajach europejskich szkolenia z użycia tego typu materiałów hydroizolacyjnych.

Dlaczego właściwie hydroizolacje dachów membranami płynnymi?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta, membrany płynne to idealne rozwiązanie pod wieloma względami. Podczas krycia dachu tradycyjną membraną w rolce, jest ona układana pasmami, następnie kołkowana, a jej końce są ze sobą zgrzewane, jednak w przypadku membran płynnych nie jest to zupełnie konieczne, ponieważ tuż po wyschnięciu jest to membrana całkowicie bezszwowa i bezspoinowa, a przy tym spełnia swoją rolę nie gorzej niż tradycyjna membrana.

Jak zatem wygląda najczęściej stosowane pokrycie dachowe w 2018 roku?

Poliuretanowa membrana płynna nie jest jeszcze najpopularniejszym sposobem krycia dachów płaskich, lecz patrząc na jej błyskawiczny wzrost popularności i doskonałą jakość wykonania, można domniemać, że w ciągu kilku najbliższych lat może wyprzeć inne rozwiązania i stać się numerem jeden. O to starają się właśnie takie firmy jak ISOMAT, które posiadają własne laboratoria, w których opracowywane są coraz to nowsze technologie i opracowywane są sposoby by hydroizolacje natryskowe były jeszcze bardziej trwałym i skutecznym sposobem na wieloletnie zabezpieczenie dachu. Jeśli nie mieliście jeszcze styczności z hydroizolacjami dachów ISOMAT, zagłębijcie się koniecznie w ten temat, bo to jest właśnie przyszłość pokryć dachowych najbliższych lat.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone