Szukaj w serwisie

Kategorie:

Rodzaje | Więźba | Dach płaski i zielony | Dach skośny | Okna dachowe | Kolektory słoneczne | Narzędzia | Kominy | Ocieplenie i izolacja | Wentylacja | Akcesoria dachowe i obróbki blacharskie

Hydroizolacja dachu płaskiego przegląd dostępnych rozwiązań

Hydroizolacja dachu płaskiego może przebiegać na wiele różnych sposobów – dzisiaj dokładniej się im przyjrzymy!

Jak wykonuje się hydroizolację dachu płaskiego?

Hydroizolacja dachu płaskiego, wykonywana chociażby przez taką firmę, jak Tirus ValentynaBoiko, może zostać zrealizowana na dwa najpopularniejsze sposoby. Pierwszym jest tak zwana metoda tradycyjna. Wykorzystuje się w niej dwie warstwy ochronne – pierwsza zapewnia izolację cieplną, druga zaś, wykonana najczęściej z podłoża o bazie bitumicznej, odpowiada za odprowadzanie wody i wilgoci. Wiele osób jednak decyduje się również na wykorzystanie metody odwróconej, w której to na wierzchu znajduje się osłona cieplna. Jak się okazuje, taka metoda ma swoje praktyczne zastosowanie. Sprawdza się bowiem perfekcyjnie przy tworzeniu zielonych ogrodów na dachach. Podłoże jest bowiem dodatkowo chronione na przykład przed promieniami UV. Sposób wykorzystania obu tych technik zależy więc tylko i wyłącznie od naszych potrzeb i preferencji!

Hydroizolacja dachu płaskiego – co to takiego jest?

Budowa jakiegokolwiek budynku mieszkalnego czy użytkowego jest zadaniem naprawdę skomplikowanym i wie o tym każda osoba, która się tego podejmowała lub miała z takim projektem do czynienia. Należy mieć na uwadze naprawdę wiele czynników i trzeba dopilnować nawet najmniejszych kwestii – wszystko po to, by korzystanie z danego budynku było w pełni bezpieczne, a także i komfortowe. Wiele takich budowli wykorzystuje dachy płaskie, które posiadają oczywiście sporo zalet, jak również i wad. W ich przypadku niezbędna będzie chociażby hydroizolacja dachu płaskiego w Łódzkim. Płaski dach bowiem posiada dość mocno ograniczone możliwości odprowadzania wody oraz wilgoci i to właśnie z tego względu należy mu w tym w jakiś sposób pomóc. Dzięki temu wnętrze budynku oraz sam dach będą posiadały solidną osłonę przeciwko wszelkim przeciekom czy gromadzeniu się wilgoci, która jest wybornym siedliskiem dla grzybów czy pleśni.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone