Szukaj w serwisie

Kategorie:

Rodzaje | Więźba | Dach płaski i zielony | Dach skośny | Okna dachowe | Kolektory słoneczne | Narzędzia | Kominy | Ocieplenie i izolacja | Wentylacja | Akcesoria dachowe i obróbki blacharskie

Tutaj jesteś: ABC dachu / Ocieplenie i izolacja

Hydroizolacja dachów płaskich dlaczego jest tak ważna?

Hydroizolacja płaskich dachów ma jedno najważniejsze zadanie, to oczywiście ochrona dachu budynku przed wilgocią. Oprócz tego, że jest to warstwa, która bardzo często jest jako ostatnia na dachu budynku, to musi zapewniać nieprzepuszczanie wody, a w najnowszych modelach także chroni przed promieniowaniami UV oraz jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne. Z tych właśnie powodów jest tak bardzo ważna, dzięki niej dach budynku jest szczelny i bezpieczny. Warto również wiedzieć, że hydroizolacja dachów płaskich jest odporna na duże wahania temperatur, które w naszym kraju nasilają się w okresach letnich. Dachy płaskie na przestrzeni lat stają się coraz bardziej popularne, z pewnością ma również na to wpływ hydroizolacja, ponieważ doskonale izoluje dach w porównaniu do metod izolacji dachów płaskich sprzed kilku lat. Co jeszcze warto o niej wiedzieć i jakie są jej zalety?

Hydroizolacja dachów płaskich

Hydroizolacja dachów płaskich jest bardzo ważna jeśli myśli się o zbudowaniu budynku właśnie z takim dachem. Przed wybraniem takiej warstwy warto wiedzieć, że system hydroizolacyjny zawierający wszystkie niezbędne komponenty oraz własne wdrożenie i potwierdzoną zgodność. Do zalet hydroizolacji można wymienić szeroką sieć wyszkolonych instalatorów, wydłużoną gwarancję czy szybkość nakładania takiej warstwy, co jest dużym udogodnieniem w tego typu pracach. Hydroizolacja fundamentów to rozwiązanie, o którym również warto wspomnieć, dzięki hydroizolacji, fundamenty będą odporne na wiele działań, które mogłyby je uszkodzić, przykładem może być tutaj działanie wód gruntowych. Szczególnie ważne jest to, aby do budynku nie dostawała się wilgoć, dzięki wspomnianej hydroizolacji jest się w stanie takie zagrożenie wyeliminować.

Co jeszcze warto wiedzieć o hydroizolacji?

Dobrze przeprowadzona hydroizolacja wyróżnia się takimi cechami jak łatwą konserwacją, niską wagą, która umożliwia zmniejszenie kosztów transportu oraz co ważne odznacza się niewielkim obciążeniem struktur nośnych budynku.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone