Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Fotowoltaika - co warto o niej wiedzieć?

kategoria: Temat na czasie

Moda na ekologię i ekonomiczne domy wciąż trwa! Wśród najpopularniejszych sposobów na modernizację domu, by stał się bardziej przyjazny dla środowiska, jest fotowoltaika. Co warto o niej wiedzieć?

Czy fotowoltaika się opłaca?

Opłacalność i koszty założenia to coś, co najbardziej interesuje każdego, kto planuje założyć w swoim domu kolektory słoneczne w Kutnie. W tym mieście działa wiele firm oferujących bardzo atrakcyjne ceny montażu paneli. Wszyscy zainteresowani powinni też wiedzieć, że aktualnie jest sporo możliwości uzyskania dofinansowania na założenie fotowoltaiki. Niektóre z firm szczegółowo objaśniają także warunki uzyskania kredytu na montaż paneli. Fotowoltaika jest opłacalna szczególnie dla właścicieli dużych domów oraz dla licznych rodzin. W przypadku małych domów, w których zużycie energii elektrycznej jest bardzo niskie, koszty założenia paneli fotowoltaicznych mogą zwrócić się dopiero po upływie znacznie dłuższego czasu.

Kotły gazowe i pompy ciepła – jak efektywnie ogrzewać dom?

Budowanie domu wiąże się z wieloma decyzjami. Przede wszystkim należy zastanowić się nad efektywnym ogrzewaniem wnętrz oraz wody, na potrzeby domowników. Jeśli chodzi o wodę, to popularne stają się kotły gazowe. Są one nie tylko ekonomiczne, ale też bardzo wygodne w obsłudze.

Kolejnym, popularnym sposobem na utrzymanie optymalnej temperatury we wnętrzach są pompy ciepła. Systemy te ceni się między innymi za to, że są niemal bezawaryjne. Intuicyjna obsługa sprawia także, że pompy wymieniane są jako jedne z najlepszych rozwiązań, jeśli chodzi o systemy grzewcze. Coraz więcej firm świadczących usługi z zakresu fotowoltaiki ma w ofercie również pompy ciepła, czy instalacje gazowe.

Budując dom, należy myśleć o tym, by był on ekonomiczny, jednak nie warto zapominać o komforcie swoim i domowników. Wentylacja, fotowoltaika czy kotły gazowe mają przede wszystkim zadbać o to, by w domu zawsze panowała odpowiednia temperatura, a rachunki za media były na niskim poziomie.

 
powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone