Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Domek mobilny z kontenerów - wygodny wybór!

kategoria: Temat na czasie

Wykorzystanie kontenerów do budowy domów stało się popularnym trendem w ostatnich latach. Wśród nich dużym powodzeniem cieszą się domy mobilne, które charakteryzują się podwoziem pozwalającym na ich sprawne przemieszczanie. Czym dokładnie wyróżniają się domy kontenerowe mobilne? Sprawdzamy!

Konstrukcja domu mobilnego

Kontenery transportowe są zaprojektowane tak, aby wytrzymać warunki transportu i układania w stosy podczas przewozu na kontenerowcach.

Używając ich jako mieszkań, należy wprowadzić w nich odpowiednie modyfikacje konstrukcyjne, aby zapewnić, że są bezpieczne, stabilne i nadają się do zamieszkania. Może to obejmować czynności takie jak wzmocnienie kontenera, wycięcie otworów na okna i drzwi oraz dodanie kolumn lub belek wsporczych.

Aby przygotować dom na kółkach, producent domków mobilnych - https://holiday-homes.pl/ umieszcza również kontenery na specjalnych podwoziach, które mogą być łatwo przemieszczane, dzięki czemu ich transport jest bardzo prosty i szybki. Ponadto muszą mieć one zainstalowane systemy kotwiczenia i stabilizacji, aby zabezpieczyć budynek po dotarciu do celu.

Jakie są projekty domów mobilnych?

Kontener to kompaktowy i modułowy element konstrukcyjny, który może być wykorzystany do zaprojektowania domu mobilnego w różnych wariantach.

Kontenery można układać jeden na drugim, ustawiać obok siebie lub ustawiać pod różnymi kątami, aby stworzyć niepowtarzalny układ projektowy. Przestrzeń wewnętrzną można dostosować tak, aby obejmowała część dzienną, sypialnie, łazienki, kuchnię i miejsca do przechowywania.

Do wyboru są różne rodzaje domów mobilnych, między innymi można zdecydować się na modele o wielkości 35 m2, ale również ich wielokrotność, na przykład domy o metrażu 70 m2, a nawet mające ponad 100 m2.

Jak wykańcza się kontenery na domy?

Kontenery transportowe mają ograniczone właściwości izolacyjne, wobec tego izolacja kontenera jest kluczowa dla zapewnienia komfortu cieplnego wewnątrz domku mobilnego.

Do ścian, sufitu i podłogi można dodać różne materiały izolacyjne, takie jak pianka natryskowa lub sztywna izolacja wykonana ze styropianu. W celu kontroli temperatury należy również zainstalować odpowiednie systemy ogrzewania, klimatyzacji.

W domkach wykonuje się również odpowiednie instalacje, takie jak instalacja wodno-kanalizacyjna, elektryczna. Mogą być one podłączone do lokalnej sieci energetycznej, korzystać z gospodarki wodnej lub kanalizacyjnej.

Domki mobilne wykonane z kontenerów mogą być zatem świetnym wyborem dla wielu osób, które szukają alternatywy dla zwykłego domu!

 

 

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone