Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Dachy całego świata

kategoria: Temat na czasie

Co łączy ekskluzywną posiadłość usytuowaną między dwoma pekińskimi uniwersytetami z budynkiem domku myśliwskiego znajdującego się na terenie Parku Yellowstone w Górach Skalistych?

Obydwa, tak odległe od siebie obiekty pokryte są pięknymi i trwałymi dachówkami wyprodukowanymi w fabrykach należących do Grupy Monier. Na całym świecie dachówki produkowane pod tym szyldem spełniają nawet najbardziej wyśrubowane oczekiwania tworząc piękny krajobraz.

zdjecie
Domek myśliwski na terenie Parku Yellowstone w USA. fot. Monier
Respektując prawa natury

W ekstremalnych warunkach pogodowych panujących w Górach Skalistych kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego pokrycia dachowego. Projekt domku myśliwskiego na terenie Parku Yellowstone wymagał od architekta dopasowania bryły budynku do okolicznego, wyjątkowego krajobrazu oraz wzięcia pod uwagę jego funkcjonalności w srogim klimacie. Monier na świecie produkuje tysiące dachówek w różnych kolorach, fakturach i stylach, więc nic w tym dziwnego, że w swojej ofercie posiadał produkt, który pogodził wizję architekta z surowymi wymaganiami klimatu. Wybrana dachówka pod względem estetycznym nawiązująca do koloru i faktury naturalnego cedru została zamontowana w systemie tzw. zimnego dachu. Dzięki temu umożliwiona jest ciągła wentylację połaci dachu poprzez przepływ powietrza pod dachówkami, co udoskonala jego funkcjonowanie w trakcie ostrych ataków zimy oraz niezwykle słonecznych i upalnych letnich miesięcy.

Partner w miejskim zgiełku

Budynki socjalne w szóstym co do wielkości mieście w Holandii Tilburgu wymagały szczególnych rozwiązań technologicznych. Niezwykła architektura w trakcie przeprowadzania renowacji wymagała założenia dachówki na część elewacji domów oraz specyficznego połączenia ściany budynku z powierzchnią płaskiego dachu. Dzięki doradcom technicznym Monier udało się uniknąć problemów zarówno z wyborem dachówki, jej kolorem, profilem oraz kształtem, jak i z montażem. Wybrany produkt został bezawaryjnie i w sposób dopasowany do wyjątkowych potrzeb zamocowany oraz połączony z płaskim dachem. Osiągnięto piękny wizualny efekt wraz z doskonałą wentylacją dachu przy zachowaniu jego szczelności.

zdjecie
Realizacja projektu willowego osiedla w Hua Hin w Tajlandii. fot. Monier
Ciekawe mariaże

W tajlandzkim mieście turystycznym Hua Hin jeden z czołowych architektów Mom Luang Tridhosyuth Devakul zaprojektował willowe osiedle „Boathouse", którego hasło przewodnie brzmi: „Uroki przeszłości trwają... by inspirować". Ważne było więc dobranie takich materiałów dachowych, które nadałyby budynkom dużo elegancji i uroku, a jednocześnie cechowały się znakomitą jakością. Do realizacji projektu wybrano dachówki firmy Monier, gdyż jako jedyne wkomponowały się w tajski styl jednocześnie podkreślając nowoczesność willi oraz odpowiadając wizji architekta. Nie bez znaczenia były także parametry techniczne, które gwarantują utrzymanie w budynkach suchego i chłodnego powietrza. Połączenie wysokiej jakości oryginalnych dachówek i akcesoriów dachowych dopełniło wizję bezpiecznych i ekskluzywnych willi inspirowanych tradycyjną tajską architekturą.

Grupa Monier, która obecna jest w 46 krajach na 4 kontynentach produkuje nie tylko dachówki betonowe i ceramiczne, kompletne systemy dachowe, akcesoria dachowe, ale także systemy kominowe oraz zajmuje się doradztwem i serwisem. Zatrudnia ponad 11 tyś ludzi , którzy produkują i sprzedają przepiękne, trwałe i bezpieczne dla środowiska materiały. To czyni koncern najlepszym na świecie specjalistą od dachów.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone