Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Aranżacja boiska do badmintona w ogrodzie

kategoria: Temat na czasie

Badminton to sport, który kojarzy się głównie z odbijaniem lotki zwykłymi paletkami, ale jednak trzeba powiedzieć, że jest to sport olimpijski, który jest bardzo popularny szczególnie w Azji i ma też swoich zwolenników w pozostałych częściach świata. Granie w badmintona wymaga bardzo dobrej techniki, jak też umiejętnego używania siły i dobrej kondycji. Kochasz ten sport i masz kawałek ogrodu, który mógłbyś przeznaczyć na boisko? Za pomocą lektury naszego artykułu podpowiemy Ci w jaki sposób zorganizować kawałek placu.

Ukształtowanie terenu pod boisko

Posiadając ogród masz ogromne możliwości i jeżeli posiadasz dzieci, to na pewno warto przeznaczyć kawałek terenu na to, żeby poświęcić go na budowę boiska do badmintona. Ogromnym plusem tego sportu jest to, że masz do wyboru duże możliwości nawierzchniowe i nie musisz przygotowywać specjalnego podłoża pod grę, co czasami musi mieć miejsce, jak np. w przypadku boiska do koszykówki. W badmintona można grać zarówno na trawie, jak i możesz przeznaczyć część ogrodu wykładając tartan czy inną sztuczną nawierzchnię, jednak jest to czasochłonne i przede wszystkim trzeba poświęcić dużo pracy, jak i niemało pieniędzy, by zainwestować w taką opcję.

Zwykła trawa, którą znajdziesz w ogrodzie będzie odpowiednia do tego, żeby zaaranżować boisko do badmintona. Na samym wstępie musisz wiedzieć, że boisko do badmintona zgodnie z oficjalnymi rozmiarami powinno mieć rozmiary 13,4 m na 6,1 m (mecz deblowy). Mecze indywidualne mają inne wymiary, powierzchnia jest znacznie mniejsza, a wynosi zaledwie 5,19 m. Długość przekątnej całego boiska wynosi 14,723 m.

Aby mieć gotowy sprzęt do gry w badmintona, to trzeba jeszcze zadbać o słupki, na których będzie zawieszona siatka. Oficjalną wysokością na której zawiesza się siatkę jest 1,55 m, a jej szerokość powinna wynosić 76 centymetrów. Jeżeli szukasz miejsca, w którym zakupisz sprzęt do badmintona dobrej jakości, to polecamy Ci ofertę sieci sklepów Decathlon, w której to znajdziesz sprzęt wysokiej jakości. Szczególnie na sam początek Twojej przygody z badmintonem polecamy zestaw rakiet do badmintona Starter BR100, które świetnie się sprawdzą dla początkujących graczy. Jest to wytrzymały sprzęt, a a jej duża główka zmniejsza skutki błędów w centrowaniu. Przede wszystkim sprzęt wyróżnia się niewielką ceną i użytkowanie go na pewno będzie dobrą nauką gry badmintona.

Czy warto korzystać z usług profesjonalistów przy budowie boiska?

Boisko do badmintona z pewnością można zaaranżować samemu i nie potrzeba wielkiej pomocy, o ile jesteś przekonany do nawierzchni, którą posiadasz w ogrodzie. Na pewno jeżeli chciałbyś grać zawodowo w badmintona to potrzebne jest do tego profesjonalnie przygotowane boisko stworzone przez firmy zewnętrzne specjalizujące się w kładzeniu takich nawierzchni.

Trzeba powiedzieć jednak, że gra w badmintona może mieć miejsce na zwykłym podłożu jak trawa, jednak ważną kwestią jest to, ile pieniędzy posiadasz i jak bardzo chcesz mieć wygodne warunki do gry. Pamiętaj, że korzystanie z usług profesjonalistów to dodatkowe wydatki, na które nie każdy chce się zgodzić i inwestować w rzecz, z której nie będzie zawsze korzystać, a zadbanie o taki plac nie zawsze jest najłatwiejsze.

Mamy głęboką nadzieję, że nasze porady dały Ci wiele do zrozumienia i w przyszłości będziesz wiedział jak zaaranżować boisko do badmintona w ogrodzie. Z pewnością gra ze sprzętem zakupionym w sieci sklepów Decathlon da Ci dużo radości i wierzymy, że będziesz się świetnie bawić podczas gry z rodziną czy też znajomymi.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone