Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

3 sposoby, jak pozbyć się gruzu

kategoria: Temat na czasie

Gruz na podwórku lub w domu warto usunąć jak najszybciej. Jak to jednak zrobić? To pytanie pojawia się bardzo często, dlatego przygotowaliśmy 3 sposoby, aby szybko i skutecznie pozbyć się tego problemu. Co wybrać? Poznaj nasze porady i wybierz metodę, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom.

 

Samodzielny wywóz gruzu

Wiele osób decyduje się na wywóz gruzu we własnym zakresie. Dlaczego? Za tą opcją przemawia przede wszystkim niska cena, ponieważ jest to najtańsza z zaprezentowanych przez nas opcji, chociaż wymaga ona wysiłku i czasu.

 

Samodzielny wywóz gruzu możliwy jest do punktu typu PSZOK, który znajduje się w każdej gminie i mieście. W punkcie tym zbierane są odpady różnych typów, w tym także odpady po wyburzeniach, remontach jak gruz.

 

Warto pamiętać o tym, że PSZOK przyjmie tylko odpady od osoby prywatnej, która nie prowadzi działalności w branży budowlanej i podobnych branżach. Niektóre punkty mają także limity przyjęć gruzu.

 

Dowóz gruzu to punktu może odbywać się we własnym zakresie samochodem dostawczym, przyczepą. Również można w tym celu wynająć pojazd. Koszt najmu to zwykle około 200-300 zł na jeden dzień. Oczywiście, gruz trzeba też załadować i rozładować w PSZOK-u, dlatego warto zarezerwować na ten cel jeden dzień.

Zamówienie kontenera na gruz

Druga opcja polega na zamówieniu kontenera na gruz. Obecnie jest ona wybierana bardzo często, ponieważ łączy w sobie wygodę razem z przystępną ceną. Zazwyczaj to koszt 500-2000 zł.

 

Kontener na gruz podstawiany jest na miejsce przez firmę odbierającą odpady. Do wyboru są kontenery o różnych pojemnościach, dlatego można dopasować je do ilości posiadanego gruzu. Następnie do kontenerów ładuje się gruz i powiadamia firmę o tym, że może ona zabrać załadowany kontener. Firma potem odpowiednio utylizuje gruz zgodnie z przepisami.

 

Kontener na gruz jest bardzo dobrym wyborem wtedy, gdy prace dopiero mają się rozpocząć lub są w trakcie, ponieważ odpady można umieszczać w kontenerze na bieżąco. Z tej opcji można skorzystać też wtedy, gdy roboty już się zakończyły.

Wywóz gruzu przez firmę

Można także zdecydować się na zlecenie kompleksowej obsługi zewnętrznej firmie, która odbierze wtedy gruz wraz z jego załadunkiem na samochód. To najwygodniejsza opcja, ale związana jest ona z najwyższym kosztem spośród powyższych. Zależnie od ilości i rodzaju gruzu koszt to od około 800 zł do nawet ponad 3000 zł.

 

Zamierzającym zamówić wywóz gruzu Chorzów oferuje usługi sprawdzonych firm, które prowadzą kompleksową obsługę w atrakcyjnych cenach. Z ich adresami można teraz bliżej zapoznać się online.

 

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone