Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Wymień okna i oszczędzaj. Jakie okna wybrać do domu?

kategoria: Temat na czasie

W Twoim domu nadal znajdują się starsze, mało szczelne okna? To najwyższy czas, aby wymienić je na nowe. Teraz asortyment stolarki okiennej jest bardzo szeroki. Czym warto kierować się przy zakupie nowych okien do domu?

Dlaczego warto wymienić okna na nowe?

Stolarka okienna w domu ma bardzo duże znaczenie dla izolacji całego budynku, dlatego wtedy, gdy celem jest poprawa jego parametrów termoizolacyjnych, koniecznie trzeba pomyśleć o ich zamontowaniu.

 

Nowe okna sprawią, że dom stanie się cieplejszy, a rachunki za energię niezbędną do ogrzewania będą mogły pójść w dół. Oczywiście, poprawie ulegnie także komfort mieszkańców, ponieważ dom będzie lepiej kumulował w sobie ciepło.

 

Ponadto nowa stolarka okienna pozwoli również na obniżenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, gdy budynek ma zamontowany kocioł na paliwa stałe.

Stolarka okienna – rodzaje

Kiedyś do dyspozycji był znacznie mniejszy asortyment okien niż dzisiaj. Aktualnie klienci mogą zdecydować się na:

 

  • Okna plastikowe – PCV,

  • Okna drewniane,

  • Okna drewniano-aluminiowe,

  • Okna aluminiowe.

 

Wśród powyższych wariantów najczęściej zamawiane są okna plastikowe, które są najtańsze, ale jednocześnie cechują się wysokim poziomem szczelności i dodatkowo nie wymagają one również konserwacji.

 

Ciekawą propozycją są także okna drewniano-aluminiowe, które łączą w sobie zalety drewna oraz aluminium. Konstrukcja drewniana jest wtedy z zewnątrz zabezpieczona ramką aluminiową, która chroni ją przed czynnikami pogodowymi i przedłuża jej trwałość.

Jak wybrać dobre okna do domu?

Dobierając nowe okna do domu, warto przede wszystkim kierować się ich izolacją termiczną, ponieważ to ona będzie miała wpływ na obniżenie kosztów użytkowania budynku.

 

Głównym parametrem wskazującym na ciepło okna jest Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła okna. Im będzie on niższy, tym okno będzie cieplejsze. Nie warto przy tym kierować się liczbą komór. Zdarza się, że solidne okna pięciokomorowe są cieplejsze od sześciokomorowych.

 

Ponadto przy zakupie okien warto także zwrócić uwagę na ich dodatkowe funkcjonalności, między innymi na sposób otwierania, rodzaj klamek, zabezpieczenia, na przykład ochronę przed włamaniami.

 

Nie można też zapominać o kwestiach estetyki. Poza klasycznymi oknami białymi obecnie bardzo popularne są okna drewniane i drewnopodobne, a także wpisujące się w klimaty industrialne okna z ramami o antracytowym kolorze.

 

 

Inwestorom chcącym zamówić okna Bielsko Biała - https://www.artroll.pl/oferta/okna/ zapewnia dostęp do salonów stolarki okiennej współpracujących z wieloma producentami. Z ich ofertami można zapoznać się już teraz online.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone