Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Wilgoć wewnątrz dachu - czym to grozi?

kategoria: Temat na czasie
obrazek aktualności
Wilgoć wewnątrz dachu - czym to grozi? [fot.: Braas]

Gromadzenie się wilgoci pod wykonaną z dachówek połacią jest zjawiskiem całkowicie naturalnym, powodowanym przede wszystkim czynnikami atmosferycznymi. Jej źródłem jest najczęściej, szczególnie przy niskich temperaturach, kondensująca się para wodna, również ta pochodząca z wnętrza domu bądź woda z ewentualnych przecieków lub roztopionego śniegu, który został wdmuchnięty pod dachówki.

Zbierająca się w ten sposób wilgoć przemieszcza się w kierunku okapu bądź gromadzi się na ewentualnej napotkanej przegrodzie. - Jeśli nie umożliwimy jej wydostania się na zewnątrz, może to grozić poważnymi konsekwencjami dla dachu, a także naszego domu. Najczęstszymi skutkami takiego zaniedbania jest osłabienie konstrukcji więźby dachowej, zmniejszenie właściwości termoizolacyjnych użytych materiałów, a nawet – poważne zawilgocenie materiałów budowlanych – mówi Jacek Święty z firmy ISO-BAU, SUPERDEKARZ.

Dlatego tak ważne jest prawidłowe wykonanie wentylacji połaci dachowej. Tu właściwie skonstruowany system zależy od odpowiedniego montażu kalenicy, okapu oraz pozostawienia odpowiedniego kanału wentylacyjnego.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: tomek
dn. 06.02.2017 godz. 12:28:56
wilgoć w domu to najgorsza rzecz
Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone