Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Wydarzenia | Nowości rynkowe | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Temat na czasie

Jak wybrać pojemniki do segregacji śmieci?

kategoria: Temat na czasie

Każdy generuje odpady, mniej lub więcej. Istotne jest to, aby segregować śmieci, recykling to jeden ze sposobów na dbanie o środowisko naturalne. Warto wyposażyć się w praktyczne pojemniki do segregacji śmieci, aby ułatwić sobie to zadanie. Wystarczy spojrzeć na kolor lub napis, aby wiedzieć, co wrzucić do danego pojemnika. Obecnie można liczyć na szereg ułatwień, przebierać w kształtach pojemników do segregacji. Pojemniki mogą być nawet wersji pionowej, aby zaoszczędzić więcej miejsca.

W poszukiwaniu idealnego pojemnika do segregacji śmieci

Jako że modeli pojemników do segregacji śmieci jest wiele, to należy zastanowić się nad tym, na co zwracać uwagę przy ich wyborze. Pierwszą kwestią jest przeznaczenie koszów: mogą być zewnętrzne lub wewnętrzne. W przypadku tych pierwszych można liczyć na większą odporność na działanie czynników atmosferycznych. Ponadto mają one większe wymiary w porównaniu do pojemników przeznaczonych do użytku domowego. Kosze wewnętrzne mogą być wolnostojące lub montowane w szafkach czy szufladach mebli, do drzwiczek lub nawet na ścianie. Rozróżnia się pojemniki pionowe, obrotowe, okrągłe i kwadratowe. W zależności od preferencji można wybrać stojaki na worki lub kubły na śmieci. Przy wyborze pojemników do segregacji śmieci należy mieć na uwadze ich rozmiar, czyli pojemność. Do domu wystarczające będą modele 10-50 l, natomiast do użytku zewnętrznego mają 100-350 l. Istotna będzie również dodatkowa pokrywka, szczególnie w przypadku pojemników, do których wrzuca się produkty mogące wydzielać nieprzyjemną woń. Pokrywkę muszą mieć kosze zewnętrzne, aby żadne zwierzęta nie zaczęły buszować w odpadach i bałaganić. Dostępne są też kosze na kółkach, z uchwytami, które mogą pełnić funkcję pojemnika i wiadra.

Kosze do segregacji do szuflady są niewielkich rozmiarów, można przebierać w kolorach. Minusem będzie mała pojemność. Najlepszym rozwiązaniem jest kosz do segregacji do szafki, można zamontować go także na drzwiczkach. Modele do powieszenia na ścianie również stanowią ciekawą opcją, mają wbudowany wieszak ułatwiający wyjmowanie. Ich montaż jest jednak nieco inwazyjny i czasochłonny. Jeszcze innym rozwiązaniem będą pionowe pojemniki na śmieci, które zajmują niewiele miejsca, kolory ułatwiają segregację. Do użytku zewnętrznego świetnie sprzedają się stelaże na worki do segregacji z pokrywkami, bardzo tanie i lekkie. Wystarczy doczepić do nich odpowiednie worki zgodnie z kolorystyką, ale są one niestety narażone na uszkodzenia, przetarcia. Jeśli komuś zależy na większym pojemniku, z którego nic nie będzie się nic wysypywać ani brzydko pachnieć, to powinien wybrać kubeł na śmierci. Zajmuje on niestety sporo miejsca i nie należy do tanich. Można też wybrać cały zestaw koszy kolorowych, z wbudowanymi pokrywkami, o dużej pojemności.

 

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 
 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone