Szukaj w serwisie

Kategorie:

Dachówka ceramiczna | Dachówka cementowa | Blachodachówka | Blacha | Pokrycia bitumiczne

Gonty bitumiczne IZOLMIX na osnowie z włókna szklanego

kategoria: Pokrycia bitumiczne
Gonty bitumiczne IZOLMIX na osnowie z włókna szklanego
Gonty bitumiczne IZOLMIX na osnowie z włókna szklanego

Gonty bitumiczne IZOLMIX to gonty asfaltowe na osnowie mineralnej. Przeznaczone są do krycia dachów (o kącie nachylenia 14-80˚) o różnych kształtach w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, a także obiektach przemysłowych i gospodarczych. Są polecane zarówno na dachy nowe, jak i remontowane.

Gonty te powstają w wyniku aplikacji asfaltu utlenionego na osnowę z welonu szklanego. Wierzchnia strona gontu jest pokryta kolorową posypką mineralną gruboziarnistą, zaś strona spodnia jest zabezpieczona folią.

Zaletą tych gontów jest fakt, że są proste w montażu i nie wymagają stosowania specjalistycznych narzędzi. Dzięki samowulkanizacji, po ułożeniu na dachu gonty same się ze sobą sklejają. Wyjątek stanowią fragmenty dachu szczególnie narażone na działanie silnych wiatrów. W tym przypadku, zalecane jest podklejenie krańców modułów w newralgicznych (skrajnych) pasach gontów, stosując kleje do pap np. IZOHAN IZOBUD  SBS-tixo.

Produkt jest dostępny w czterech kolorach (czerwonym, zielonym, brązowym, grafitowym) oraz trzech wariantach wzorów (karpiówka, prostokąt, trapez), umożliwiając dopasowanie wyglądu dachu do indywidualnych projektów i oczekiwań estetycznych inwestora: innych materiałów wykończeniowych czy kolorów elewacji. Odporność na działanie promieni UV gwarantuje elegancję pod kątem trwałości barw.

Producent poleca stosowanie gontów bitumicznych w połączeniu z membraną IZOLMAT PLAN optimax PV jako najbardziej optymalnego rozwiązania. Membrana posiada wiele istotnych roboczych i użytkowych właściwości: jest lekka, prosta w montażu i elastyczna. Ponadto, dzięki braku zgrubień na zakładach, zapewnia po montażu gontów równy wygląd dachu.

Gwarancja na gonty marki IZOLMIX położone na papie podkładowej wynosi 15 lat.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: natek
dn. 06.02.2017 godz. 13:19:39
to wygląda na ciekawe rozwiązanie
Szukaj:

 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone