Szukaj w serwisie

Kategorie:

Dachówka ceramiczna | Dachówka cementowa | Blachodachówka | Blacha | Pokrycia bitumiczne

Dachówki betonowe - czy rzeczywiście są gorsze od ceramiczych?

kategoria: Dachówka cementowa
Dachówki betonowe - czy rzeczywiście są gorsze od ceramiczych?
Dachówka cementowa - czy rzeczywiście jest gorsza od ceramicznej? [fot.: Braas]

Dachówki betonowe to produkt, wokół którego narosło wiele mitów – że są cięższe czy mniej odporne na warunki atmosferyczne niż dachówki ceramiczne.

Decydując się na dachówki stajemy przed dylematem: ceramiczna, czy betonowa? Przy wyborze pokrycia dużą rolę odgrywa cena. W tym aspekcie zazwyczaj wygrywają dachówki betonowe, które są na ogół tańsze od ceramicznych. To jednak wzbudza wątpliwości – jak się okazuje niesłuszne.

Kupując jakąkolwiek dachówkę należy pamiętać, aby zdecydować się na materiały sprawdzonych producentów. Wówczas będziemy mieli pewność, że kupimy prodkt dobrej jakości.

Dachówki betonowe są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Co ciekawe, czas im służy – wraz z jego upływem ulegają dalszemu utwardzaniu. Mitem natomiast jest ich rzekomy większy ciężar. Pod tym względem parametry liczone w metrach kwadratowych mają podobne do swoich ceramicznych sióstr.
Dachówki betonowe są na ogół tańsze od ceramicznych. Ich niższa cena nie przekłada się jednak na niższą jakość, a niższe koszty wynikają jedynie z procesu produkcji.

Beton doskonale sprawdza się jako izolacja akustyczna, a przy tym jest bardziej przyjazny środowisku. Przy produkcji dachówek betonowych zużywa się o około 70% mniej energii niż w przypadku dachówek ceramicznych.

Nowoczesne technologie pomagają również chronić dach oraz poddasze przed zbytnim nagrzewaniem się. Światło widzialne to tylko około 38% energii, która trafia ze Słońca na Ziemię. Większość to promieniowanie podczerwone. Niektóre dachówki pokrywane są pigmentami, które odbijają do odbijają do 300% więcej promieniowania podczerwonego. Dzięki temu latem temperatura na jej spodzie potrafi być aż o 10 stopni niższa niż przy zastosowaniu tradycyjnych rozwiązań.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

autor: nati
dn. 06.02.2017 godz. 13:16:11
ja posiadam dachówki betonowe i nie narzekam
Szukaj:

 
 

Zobacz również:
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl  
GŁÓWNA / O NAS / FORUM / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2010 by www.oDachach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone